Tech hvg.hu 2015. március. 26. 11:01

Ilyen egyszerűen kiszámolhatja, mennyibe kerül egy alkalmazottja

Egy ingyenesen letölthető alkalmazással egyszerűen kiszámolhatja, mennyibe kerül a cégnek egy alkalmazott.

Akár álláskeresőről, akár munkáltatóról van szó, az egyik legfontosabb téma az állásinterjú során a bérezés kérdése. Az androidos készülékekre, iPhone-ra és iPad-re egyaránt ingyenesen letölthető Nexon Bérkalkulátor + alkalmazás segítségével akár már a meghallgatás alatt könnyen kiszámolható, hogy a jelentkező által megnevezett összeg a cég számára havonta mekkora kiadással járhat.

Az alkalmazásba belépve a nettó és a bruttó bért, valamint az összköltséget is megadhatjuk, az app pedig ez alapján számolja ki nekünk a kiválasztotton kívül a másik két értéket. Emellett azt is beállíthatjuk, hogy az illetőnek hány gyermeke van, vagy hogy első házas-e. Mindez természetesen a 2015-ben hatályos adójogszabályok alapján történik, de arra is lehetőségünk van, hogy megnézzük, 2014-ben ugyanezzel a bérezéssel mekkora volt a cég költsége.

NEXON

Az alap bérezés mellett az képernyő jobb alsó sarkában található plusz jelre bökve megadhatjuk azt is, hogy van-e valamilyen extra – bónusz, cafetéria, telefon- vagy gépjárműköltség – elszámolni való. Az ezekhez tartozó költségeket előre megadta az app, de a Beállítások menüpontban bármelyiket megváltoztathatjuk. Ha véletlenül olyan tételt is hozzáadtunk, amelyet nem kellett volna, oldalra kihúzva törölhetjük azt.

A képernyőt elforgatva részletes leírást kaphatunk arról is, hogy havi vagy éves szinten a munkáltatói összköltségből hány forint a munkáltatói teher, mekkora a munkavállalói levonás és mennyibe kerül a cégnek a természetbeni juttatás. A kapott eredményt emailben is elküldhetjük magunknak, így több jelentkező esetén később összehasonlíthatjuk, melyik alkalmazottal mekkora költség hárulna a cégre.

NEXON
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.