Tech hvg.hu 2015. március. 04. 09:01

Egy percben a világ – ezt ígéri az Instagram új kihívója

Ha kihasználjuk a rendelkezésünkre álló napi 60 másodpercet, érdekes módon fedezhetjük fel a világ többi emberének életét ezzel az Androidra és iPhone-ra ingyenes alkalmazással.

Az Instagram után nagyon nehéz már olyan fotós alkalmazással előrukkolni, ami másmilyen is, különleges is és akár sikeres is lehet. A oneminute egy nagyon érdekes próbálkozás, hogy mindezt teljesítse, androidos és iPhone-os olvasóink ingyen ki is próbálhatják.

Mi is megtettük, és tényleg érdekes élményben volt részünk: az app azt kívánja tőlünk, hogy minden nap egy tetszőleges percben készítsünk fotót arról, hogy épp mit csinálunk és/vagy kivel vagyunk és/vagy vagy hol vagyunk. Minderre pedig egyetlen percet kapunk, onnantól kezdve, hogy megkaptuk az értesítést. Ha időn túl próbálkozunk, már nem lehet fotózni, ha viszont szintidőn belül sikerül, akkor igen, majd meg is oszthatjuk a képet.

oneminute team

A képen megjelenik egy vékony csík, azt tudjuk oda helyezni, ahol a fotó legérdekesebb része van. Hogy miért ilyen kis részt lehet megmutatni? Hogy sokkal több élményt láthassunk. Miután megosztottuk anonim módon a képet, az alkalmazás többi felhasználójának a képeit látjuk ugyanabból a percből. Mivel a képek kis szelete látszik, ráadásul egymás alatt jelennek meg, gyorsan át lehet pörgetni a sok elkapott pillanatot. Érintéssel lájkolhatjuk a fotókat, ráadásul három szívecskével is lehet jutalmazni a készítőt, ha ennyiszer érintjük meg az alkotást.

Ha ez érdekes volt, hasonlókért lájkolja a hvg.hu Tech rovatának facebookos oldalát.

hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.