Tech hvg.hu 2015. január. 30. 19:00

IDC: nem az Apple a legnagyobb okostelefon-gyártó

Komoly a küzdelem a világ legnagyobb okostelefon-gyártója címért, és hogy kié a pálma, az attól függ, melyik piackutató adatait nézzük.

Nem állhat senki sem egy számlálóval minden eladott okostelefon mellett, így a piackutatók elsősorban a cégek adataira támaszkodnak, illetve becsléseket (és általában igen jó becsléseket) használnak. 2014 utolsó negyedévét nézve ez különösen így volt, miután a Samsung nem közölte okostelefonos értékesítési adatait külön, csupán egyben az összes telefonos adattal.

Ennek ellenére három piackutató cég is úgy találta, hogy vége a Samsung-uralomnak, és a korona most az Apple fejére került, ez a cég jelenleg a világ legnagyobb okostelefon-gyártója.

Az IDC azonban másként vélekedik, és bár tegnapi jelentésében elismerte, hogy szorosra zárult az olló a Samsung és az Apple között, szerinte még mindig a Samsung a legnagyobb okostelefon-gyártó.

2014 negyedik negyedévében – állítja az IDC – a Samsung 75,1 millió okostelefont értékesített, míg az Apple „csak” 74,5 milliót (ez egyébként az Apple jelentette be). Így a Samsung piaci részesedése 20,01%-os, az Apple részesedése 19,85%-os – a korona e szerint a dél-koreai cég fején marad.

Livetradingnews

Az IDC jelentése azért leszögezi, hogy a Samsungot jelenleg két oldalról is szorongatják, méghozzá igen keményen, a high-end szegmensből az Apple, a közép- és az alsókategória felől pedog a feltörekvő kínai gyártók. A Samsungnak így többfrontos harcot kell vívnia, nem véletlen, hogy gőzerővel korszerűsíti tevékenységét és termékpalettáját.

Ráadásul az, hogy az IDC táblázatában lévő többi céghez képest egyedül a Samsung eredményei rosszabbak a vizsgált év előtti esztendő hasonló időszakához képest, nem sok jót jósol a cégnek, még hogy ha most – az IDC szerint – a cégé az említett dicsőség.

hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.