Az elmúlt egy hétben legalább húsz járatot voltak kénytelenek törölni légitársaságok, a Twitteren elharapódzott fenyegetőzések miatt. A vicceskedő twitterezők közül azonban kevesen tudják, hogy a tweetjeik alapján könnyedén lenyomozhatóak.
„Van egy bombám az egyik gépeteken, de miután eljöttem a reptérről, elfelejtettem, hogy melyiken. Nem tudnátok segíteni megkeresni?” - írta egy twittjében a @kingzortic névre hallgató felhasználó, majd egy következőleg azt közölte: „Portlandből mentem Atlantába, de elfelejtettem a járat számát. Valami DL 156, vagy DL 1556 lehetett, de nem jut eszembe a sorrend”.
Ilyen és ehhez hasonló Twitter-üzenetek miatt, csak az elmúlt egy hétben minimum tizehat járatot kellett törölniük világszerte az érintett légitársaságoknak - derül ki a USA Today cikkéből. Más források húsz fölé tippelik a "megviccelt" járatok számát.
A denveri Metropolitan State University repüléssel foglalkozó professzora azt mondja, mindig az illetékes hatóságok döntik el, hogy az adott fenyegetést komolyan veszik-e, vagy sem. „Minél több a konkrétum egy adott fenyegetésben, annál komolyabban kell reagálni” - összegezte Jeff Prince.
A Twitteren fenyegetőzők utáni nyomozásnak ezen kívül még szerves részét képezi az üzenetek forrásának visszakövetése digitális nyomok alapján. Prince az IP címek lekövethetőségét hozta fel példaként. Szerinte "konkrétan az FBI is ezt csinálja”.