Tech hvg.hu 2015. január. 19. 17:00

Morcos felkelés után? Akkor ez az app önnek készült

Nincs is jobb dolog annál, mint egy széles mosollyal kezdeni a napot. Hogy ez nem is olyan könnyű? Dehogynem, különösen az alábbi alkalmazással.

A Rise & Shine nevű ingyenes iOS-es ébresztő app (amelyhez hasonló az androidos Smile Clock) igazán különleges a maga nemében. Ahhoz ugyanis, hogy az ébresztés leálljon, mosolyognunk kell. Nem tévedés, a telefonunkra kell nézni, és el kell mosolyodnunk. Ekkor a telefonban tudatosul, hogy felébredtünk, abbahagyja az ébresztést, mi pedig a mosolygás hatására máris vidámabbak leszünk.

Az appot letöltése után használatba is vehetjük, és ahogy más ébresztő alkalmazásoknál, itt is egyszerűen beállíthatjuk az ébresztési időt, mi több, más-más időpontokat adhatunk meg a hét különböző napjaira.

Foley Productions

Választhatunk, hogy a telefon villódzással, rezgéssel vagy hangokkal ébresszen, ez utóbbi esetben iTunes-os dalaink közül is választhatunk. Az ingyenes appban kétféle ébresztő zenét tudunk eltárolni, azonban az appon belüli vásárlás lehetőségével megszűnhet ez a korlát.

Ahhoz pedig, hogy a választott ébresztés leálljon, mint említettük, mosolyognunk kell. A telefon eközben meg is örökíti álomittasan vigyorgó képünket, s azt akár meg is oszthatjuk a nagyvilággal. Persze tudva azt, hogy ilyenkor csak kevesek ábrázata van a topon, az app képszerkesztési lehetőségeket is kínál.

hvg360 Tornyos Kata 2025. január. 07. 12:00

Vészesen terjednek a légúti fertőzések, de honnan tudjuk, hogy coviddal, influenzával vagy megfázással van-e dolgunk?

A téli időszak minden évben egyet jelent az influenzaszezonnal, és ez idén sincs másként. Magyarországon fokozódik a járványhelyzet, szinte mindenki talál a környezetében olyan embert, aki lázra vagy köhögésre panaszkodik, de még nem késő beadatni az influenza elleni védőoltást a HVG által megkérdezett szakértők szerint. Mi a különbség tünet és tünet között, és melyik légúti megbetegedés lehet igazán veszélyes? Erről is beszélt Várdi Katalin pulmonológus és Kemenesi Gábor virológus.