Tech hvg.hu 2015. január. 15. 13:33

Csúcstelefon olcsóbban: itt a Xiaomi új mobilja

Bejelentette új zászlóshajónak szánt készülékét a világ harmadik legnagyobb (és leggyorsabban növekvő) mobilgyártója. A Xiaomi Mi Note-ot a legnagyobb márkák legnagyobb telefonjai ellen indítják.

Az előzetesen közzétett videóhoz híven valóban vékony és valóban nagy a Xiaomi új telefonja. A hajlított képernyő viszont nem teljesült, az ezt sejtető promó inkább a lekerekített szélű képernyőre utalt.

Xiaomi

Az 5,7 colos képernyővel rendelkező Mi Note telefon 1920x1080 pixeles, Full HD-s felbontással rendelkezik. Processzorból négymagos, 2,5 GHz-es egység került a mobilba, RAM-ból 3 gigányi, tárhelyből 16 vagy 64 GB, kamerából 13 megapixeles, akkumulátorból pedig egy 3000 mAh-es kapacitású van benne. Mindezt egy 6,95 mm vékony, 161 grammos géptestbe sűrítette a gyártó.

A Xiaomi újdonsága Pro verzióban is piacra kerül, ez a felturbózott változat már nyolc processzormagot (négy 1,5 GHz-eset és négy 2 GHz-eset), 4 GB RAM-ot és 64 GB-os belső tárhelyet tartalmaz. Sőt, a képernyőjének felbontása Full HD helyett már 1440x2560 pixeles. A Pro és a sima Mi Note is képes két SIM kártya egyidejű működtetésére.

Xiaomi

Érdekesség, hogy a telefonok bemutatóján a gyártó – minden konkurensével ellentétben – nemhogy nem titkolta, de kifejezetten hangsúlyozta, hogy cégek szállították az alkatrészeket: a képernyő a Sharptól van, a kamera a Sonytől, a vaku pedig a Philipstől.

A Mi Note-ot 2299 jüanra (kb. 103 ezer forintra), a Pro verziót pedig 3299 jüanra (kb. 148 ezer forintra) árazta be a Xiaomi. Nem kevés pénzről van szó, de fontos hangsúlyozni, hogy egy hasonló kaliberű készülék nyitóára akár az Apple-nél, akár a Samsungnál bőven 200 ezer (sőt, adott esetben 250 ezer) forint fölött van.

A telefon(ok) mellett más izgalmas dolgokat is bemutatott Kína Apple-je, ezekről itt olvashat.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.