Tech hvg.hu 2014. szeptember. 21. 15:30

A netezők kérték (és pénzt is adtak rá): érkeznek a családi robotok

Százezer dollár volt a kitűzött cél, a netes közösség azonban ennek több mint a hússzorosára értékelt egy ötletet az Indiegogón.

Készüljünk fel arra, hogy hamarosan családtagokká válhatnak a robotok, legalábbis ezt vetíti előre egy Indiegogo-kampány elképesztő sikere, a Jibo projekt.

A MIT személyi robotok csoportjának vezetője, Cynthia Breazeal indította a kampányt, amely 100 ezer dollárt kívánt összeszedni a netes közösségtől - ez már az első 4 óra eltelte után megvolt, a szeptember 14-i záráskor pedig több mint 2,28 millió dolláros felajánlást (5554 támogató) könyvelhettek el.

Indiegogo/YouTube

A siker egyértelmű, így 2016-ban már jó pár otthonban megjelenik Jibo, a világ első családi robotja, amely tulajdonképpen az okostelefonok egyfajta továbbfejlesztésének is tekinthető. Persze jóval sokoldalúbb azoknál, ugyanis arcfelismerő képességgel rendelkezik, így személyre szabottan szól a családtagokhoz, kinek-kinek a megfelelő üzeneteket és értesítéseket továbbítja (felolvassa), videohívásokat lehet vele bonyolítani anélkül, hogy kézbe vennék, emellett remek fényképészként is bevethető, és még történeteket is mesél, különféle hanghatásokkal és mozgásokkal fűszerezve – egyszóval remek szórakoztató partner. Természetesen a megfelelő app letöltése után az okostelefonokkal is párosítható, akár androidos, akár iOS-es készülékekről van szó.

S hogy tudásának csak a fantázia szabjon korlátot, arra garancia nyílt forráskódú szoftvere, azaz a legkülönfélébb alkalmazások születhetnek rá.

Olcsónak azonban nem mondható, a fekete vagy fehér színben rendelhető Jibo ugyanis 600 dollárba kerül.

Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.