Tech hvg.hu 2014. szeptember. 18. 10:37

Igazi maffiatelefon lehet az iPhone-okból, de ez önnek is jól jöhet

Sem az iPhone-okon, sem az iPadeken lévő adatokat nem adja ki ezután a rendőrségnek az Apple – merthogy nem is fogja tudni kiadni. Az új technológia nem csak bűnözőknek érdekes, az adatvédelemre fokozottan érzékenyeknek is ajánlott.

Amikor a hatóságok megkeresik egy bírósági végzéssel a nagy techcégeket, a vállalatok a jog által szabályozott esetekben kiadják a felhasználók náluk tárolt adatait. Így tesz a Facebook, így tesz a Google és így tesz az Apple is, illetve csak így tett: az órákkal ezelőtt megérkezett iOS 8 operációs rendszer ugyanis lehetetlenné teszi ezt.

A Washington Post beszámolója szerint ennek oka az Apple által bevezetett új titkosítási szisztéma. Az iOS 8 ugyanis a felhasználó által megadott, a készülék feloldására is használható titkos kód beállításakor, a kód felhasználásával titkosítja a mobilon lévő adatokat (fényképeket, emaileket és hangfelvételeket). A kód ismerete nélkül a titkosítást nem lehet feloldani – feltörni, mint bármit, idővel biztosan fel lehet –, az Apple ugyanis kivette az erre vonatkozó, saját célra fenntartott kiskaput a rendszerből.

Így az Apple a jövőben csak annyit közöl majd a hatóságok megkeresésére, amit az oldalára is kiírt: "versenytársainkkal ellentétben az Apple nem tudja kijátszani az ön titkos kódját, így nem tud hozzáférni adatihoz sem". A cég ugyanakkor megjegyzi, hogy az iCloud felhőszolgáltatásban tárolt adatokhoz (pl. a mobilon lévő fájlok biztonsági mentéseihez) hatósági kérésre továbbra is hozzá tudnak férni, így aki az állami szervek hozzáférését teljesen meg szeretné gátolni, annak érdemes kikapcsolnia az iCloud-szinkronizációt.

Ha ez a cikk érdekes volt, hasonlókért lájkolja a hvg.hu Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.