Tech hvg.hu 2014. szeptember. 05. 10:00

Ez tényleg vicces: ilyen az IKEA-katalógus reklámvideója Apple-stílusban

Mindössze 8 mm vastag, kevesebb, mint 400 gramm, és előre telepített tartalommal érkezik. Nem, ez nem holmi hordozható kütyü, ez az IKEA 2015-ös katalógusa, amelyről Apple-módra készítettek videót.

Biztosak lehetünk abban, hogy egy látványos videó is része lesz a jövő keddi nagy Apple-bemutatónak. Feltehetően ebben is az Apple dizájner guruja, Jonathan Ivy fogja bemutatni a már korábban megszokott stílusban a „valaha volt legjobb iPhone-t”.

Ez a filmecske még nem jelent meg, azonban az IKEA marketingcsapata készített egy vicces promóciós videót, amelyben 2015-ös katalógusukat mutatják be, amúgy Apple-módra.

Nem kell az akku lemerülésétől tartani
IKEA

„Ez nem egy digitális könyv vagy egy e-könyv, ez egy könyv-könyv – mondja Jörgen Eghammer, az IKEA fődizájnere, majd elmagyarázza, hogyan is teszi lehetővé ez a kiadvány az érintéses technológián alapú navigációt, hogyan lehet benne balról jobbra és jobbról balra navigálni (értsd: lapozni), hogy elérjük az előre telepített tartalmat.

Megjelennek a könyv méretei is, pontosan abban a stílusban, ahogy az okostelefonok dimenzióit érzékeltetik. Kiderül, hogy a könyv-könyv a többfelhasználós üzemmódot is támogatja, igaz, ilyenkor azért nem árt különféle színű postiteket használni a zökkenőmentes munkavégzés érdekében.

Többfelhasználós üzemmódban
IKEA

A megosztás funkció is egyszerű: meg kell fogni, és oda kell adni valakinek a katalógust. Igazi érdekesség a hangalapú védelmi rendszer, amely magában foglalja a „Bocsi, de ez az enyém” mondatot.

A promóciós videó tényleg vicces, és a „könyv-könyv”, azaz a 2015-ös IKEA-katalógus is igazán látványos, amiben azért nem kis szerepe volt a számítógépnek. Ha erre a vonatkozásra is kíváncsi, olvassa el ezt a cikkünket.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.