Tech hvg.hu 2014. július. 07. 19:00

Gondolta volna? Foxbotok készítik az iPhone 6-ot

Új kifejezéssel kell megismerkednünk: az iPhone 6 előállításába immár a Foxconn méregdrága robotjai, a Foxbotok is besegítenek.

Mintegy három évvel ezelőtt hallhattunk először arról, hogy a Foxconn gyárban robotokat is bevetnének (összefüggésben a gyárat akkor ért rengeteg támadással, amelyek a munkakörülményeket nehezményezték), azonban csupán mostanra konkretizálódik az elképzelés – számolt be róla az IT Home nevű kínai portál.

Terry Gou, a Hon Hai Group vezérigazgatója az éves közgyűlésen elmondta, hogy leányvállalatuk, a Foxconn az utolsó teszteléseket végzi azokon, a Foxbot névvel illetett szerelőrobotokon, amelyeknek nagy szerepet szánnak az iPhone 6 készítésében.

Tízezer robotot szeretnének majd üzembe állítani, s egy-egy ilyen, amúgy 20-25 ezer dollárba kerülő Foxbot mintegy 30 ezer készüléket fog majd összeszerelni. Azokat is gyorsan megnyugtatta, akik munkanélküliséget emlegetnek: várhatóan olyan nagy lesz a kereslet az új Apple-készülék iránt, hogy mintegy 100 ezer további alkalmazottat fognak felvenni a gyárba ősszel, amikor az iPhone 6 gyártása kezdődik.

Az óriási munkaerő-keresletnek (mind az embereket, mind a robotokat illetően) az az oka, hogy el szeretnék kerülni a 2012-es fiaskót, amikor is olyan nagy nyomás nehezedett a gyárra, hogy jó pár hibás telefon is lekerült a futószalagról.

Az új iPhone-ról eddig kiszivárgott információkat itt találja.

hvg360 Tornyos Kata 2025. január. 07. 12:00

Vészesen terjednek a légúti fertőzések, de honnan tudjuk, hogy coviddal, influenzával vagy megfázással van-e dolgunk?

A téli időszak minden évben egyet jelent az influenzaszezonnal, és ez idén sincs másként. Magyarországon fokozódik a járványhelyzet, szinte mindenki talál a környezetében olyan embert, aki lázra vagy köhögésre panaszkodik, de még nem késő beadatni az influenza elleni védőoltást a HVG által megkérdezett szakértők szerint. Mi a különbség tünet és tünet között, és melyik légúti megbetegedés lehet igazán veszélyes? Erről is beszélt Várdi Katalin pulmonológus és Kemenesi Gábor virológus.