Sokakban él a gyermeki kíváncsiság, hogy vajon mi is lehet egy okoseszköz belsejében, például egy okosóráéban. Mi most megmutatjuk.
Megjelentek az első olyan okosórák, amelyeket a Google új Android Wear operációs rendszere működteti, és az AnandTech csapata kapott is egy LG G Watchot és egy Samsung Gear Live-ot, hogy megvizsgálhassa. Ők ezt annyira komolyan vették, hogy darabokra szedték az órákat, s amit láttak, azt megosztották az interneten.
Ami a külsőt illeti, a Samsung-óra azért valamivel áramvonalasabb a G Watchnál, és ez a belsőnél is érvényesül.
A G Watch 400 mAh-s akkuja a hátsó borítónál található. Az AnandTech képein jól látható a vékony, körbe futó tömítés is, amely az IP67 tanúsítvánnyal kapcsolatos, azaz hogy az óra por- és vízálló (ez utóbbi esetben 1 méteres vízben, legfeljebb 30 percig). Szemügyre vehető a chipkészlet, a Qualcomm APQ8026 SoC, amely négy ARM Cortex-A7 chipet tartalmaz egy Adreno 305 grafikus chippel, és diszkréten ott bújik meg az energiamenedzsmentért felelős áramkör (PMIC), illetve a túloldalon a Synaptics érintésvezérlőjét (ugyanilyen van a Moto X-ben).
A Gear Live szétszereléséhez négy csavart kellett megbontani – ez azonban nem volt túl egyszerű. A belső áramkörözöttség tömörebb és komplexebb, mint az LG G Watché, ami – véli az AnandTech – a Samsung viszonylagos előnyével magyarázható ezen a területen. Ettől eltekintve ugyanaz a Qualcomm APQ8026 SoC látható benne, mint a G Watchban.
Az okosórák belsejéről készült képeket ezt a linket követve nézhetik meg.