Az Electrolux zsűrije bejelentette az Electrolux Design Lab elődöntőseit. A közönség szavazatai és a szakértők döntése alapján 35 pályázó folytathatja a versenyt az elődöntőben. A legjobb pályaművek közé egy magyar versenyző, Kovács Apor ötlete is bekerült.
A 2014-es Electrolux Design Lab versenyre az "Egészséges otthonok megteremtése" témakörben a fenntarthatóságot és egészséges életmódot szem előtt tartó kreatív ötletekkel nevezhettek a fiatal designerek. A pályázatra 74 országból 1700 nevezés érkezett levegőtisztítás, kulináris élvezetek és textilápolás kategóriában.
Kovács Apor egy otthoni PET palack újrahasznosító ötlettel nevezett. PETE névre keresztelt háztartási gépe használt PET-palackokból készítene saját igényeinkre szabott ruhadarabokat: a felhasználó kiválaszthatná, milyen fazonú, színű és méretű ruhát szeretne, az eszköz pedig megadná, hány darab üres palackra van szüksége a nyomtatáshoz. A Moholy-Nagy Művészeti Egyetem hallgatója ötletével a megfelelő hulladékhasznosítás igényét kívánta hangsúlyozni. Megoldást ad a műanyag palackok újrahasznosítására, miközben egyedi ruházati termékeket is jelent.
A nemzetközi formatervezői pályázaton most elődöntőbe került versenyzők az Electrolux szakértőitől szakmai visszajelzést kapnak, amelyek alapján tovább javíthatják, fejleszthetik ötleteiket. A vizuálisan és koncepcionálisan továbbgondolt pályaművek augusztus 12-én mutatkoznak majd be. A frissített pályamunkák bemutatása után pedig újra elindul a közönségszavazás: a legtöbb szavazatot elnyerő versenyzőt a novemberi, Párizsban rendezett döntőn hirdetik ki a közönségdíj nyerteseként.
Az Electrolux zsűrije a közönségszavazás lezárását követően jelenti be azt a 6 döntőbe kerülő pályázót, akik közül a november 12-ei párizsi döntőn mutatják be a győzteseket. A nyertes pályázó 5 ezer euró jutalom mellett hat hónapos fizetett gyakornoki állást kap az Electrolux globális tervezőközpontjában. A második díjazott 3 ezer, a harmadik helyezett 2 ezer az online közönségszavazás nyertese pedig ezer euró jutalomban részesül.
Az idei Design Lab versenyen egy másik magyar pályázó is eredményesen szerepelt. Koczka Kristóf pályamunkája, egy intelligens bioszféra terve a legjobb 70+ koncepció között szerepelt. Kristóf SPIC= nevet kapott koncepciója adatokat gyűjtene rólunk és környezetünkről, miközben megtermelné azokat a gyógy- és fűszernövényeket melyekre szervezetünknek a legnagyobb szüksége van.