A jövő héten kerül piacra egy új okostelefon, a „nagyokat” is megszégyenítő specifikációkkal, viszont jóval olcsóbban azoknál.
Azt hihetnénk, csak a nagy nevek (értsd: Apple, Samsung, Sony, LG, HTC) rukkolnak ki figyelmet érdemlő csúcstelefonokkal, most azonban egy új játékos is bekéredzkedett közéjük. A gyártó neve, a OnePlus kevéssé ismert, viszont ugyanúgy nevezte el telefonját, mint a HTC, azaz One-nak, így a készülék teljes neve OnePlus One.
Mindenképpen figyelmet érdemel, ugyanis bár a csúcskategóriába kíván belépni (a specifikációira mindjárt kitérünk), az ára, ehhez képest elfogadható, 400 dollár alatti. Csak összehasonlításképpen: a Galaxy S5 körülbelül 600 dollárba kerül, és hasonló szám kerül a kártyafüggetlen HTC One M8 vagy a Xperia Z2 árcédulájára is, a közelgő iPhone vélt áráról nem is beszélve. A 400 dollár alatti összeg a Nexus 5 árával vethető össze (350 dollár), viszont a OnePlus One technikai adatai messze meghaladják a Google-telefonét.
De akkor nézzük a specifikációkat. A OnePlus One 5,5”-es 1080p-s kijelzője a Japan Display műhelyéből került ki. A vékony keret igazán modern külsőt kölcsönöz számára, ezzel az LG G2-vel rivalizálhat. A belsejében – egy, a Qualcomm-mal kötött megállapodásnak köszönhetően – a legújabb szupergyors Snapdragon 801 kerül. Ugyanez az áramkör van a vadonatúj Galaxy S5-ben, az Xperia Z2-ben vagy a HTC M8-ban is, azonban a OnePlus One 2,5 GHz-es futó processzorát 3 GB-nyi RAM támogatja, ami elvileg gyorsabbá teheti a One-t a konkurenseknél.
A telefon hátoldalára egy 13 MP-es Sony Exmor kamera kerül, előre pedig egy 5 MP-es egység. 3100 mAh-s az akkuja, sztereó hangszórói vannak, és opcionálisan 16 vagy 64 GB memóriával kérhető.
A telefon androidos lesz, azonban gyártója összeállt a CyanogenModdal, amely elkészítette az Android kicsit „megtweakelt” verzióját. Ezzel együtt bármilyen alkalmazás letölthető ré a Google Playből, így senkit nem ér majd hátrány.
Külön érdekesség, hogy a gyártó, amellett, hogy az volt a terve, hogy a létező legjobb okostelefont építse, folyamatosan kikérte sűrűn látogatott fórumán, illetve valóban informatív Facebook-oldalán a felhasználók véleményét (hallott valaki ilyesmiről a Samsungnál vagy az Apple-nél?). A fejlesztő szerint éppen ennek köszönhető, hogy tisztában vannak vele, hogy mit akarnak a felhasználók, és ez eddig is sokat segített nekik a technikai döntések meghozatalánál, például hogy eltávolítható legyen-e az akkumulátor, avagy sem.
Bár a OnePlus az egész világon szeretné elterjeszteni a telefont, a jövő heti (április 24-i) debütálás csak 16 országot érint (Magyarország nincs köztük), és boltokba sem kerül, mivel a készüléket a cég weboldalán lehet megrendelni. Viszont ez még csak az „első hullám”, így megvan a remény, hogy egyszer nálunk is kapható lesz az elérhető árú csúcstelefon.