Nagyjából biztos mindenki tudja, hogy adott tevékenységekre mennyi időt szeretne szánni egy nap, de ha le is mérné, hogy mivel mennyi időt töltött, vagy pazarolt, akkor nagyon meglepődne. Ez az iPhone-ra és iPadre ingyen letölthető alkalmazás mindezt méri, így sokkal tudatosabban végezhetjük el teendőinket.
Legyen szó munkáról, étkezésről, utazásról vagy éppen facebookozásról, minden tevékenységre annyi időt szeretnénk szánni, amennyire mindenképp szükségünk van, mert ha nem így történik, akkor kevesebb idő juthat például a családra, barátokra vagy szórakozásra. Ha ezeket az időkereteket pontosítani tudjuk, akkor az iPhone-ra és iPadre ingyen letölthető Day Flow alkalmazást érdemes használni, hiszen segítségével megtudhatjuk, hogy mennyire hatékonyan osztjuk be az időnket.
Az alkalmazásba lépve a képernyő tetején másodperc pontosan folyamatosan láthatjuk, hogy a napból mennyi idő van hátra. A visszaszámláló alatt a jobb felső sarokban látható plusz jellel hozhatunk létre új bejegyzéseket, amelyek a tennivalókat jelölik. Vannak eleve létező kategóriák, mint a munka, utazás vagy épp a pihenés, de teljesen újakat is létrehozhatunk, így azt is mérhetjük, hogy mennyi időt töltünk internetezéssel.
Miután létrehoztuk az új tevékenységet, a jobb oldalán látható időt – amely szintén folyamatosan visszaszámol – a nyilak és az alapbeállítás segítségével is változtathatjuk, ezzel rögzíthetjük, hogy mennyi időt szeretnénk erre a dologra szánni. Ha ezzel megvagyunk, akkor intézzük el teendőnket, majd ha végeztünk, jobb oldalra kell húzni az elemet és megáll a számláló. A tevékenység megnevezése alatt két számot láthatunk. Az első jelöli, hogy a nap hány százalékát töltöttük az adott tevékenységgel, a másik pedig azt, hogy hány százalékát terveztük ezzel tölteni. A két szám közti különbség is jól érzékelteti a hatékonyságot, de ebben még a színek is segítenek: minél sötétebb egy tevékenység, annál több időt töltöttünk vele az eredetileg tervezetten felül. Az értékek közötti különbségekből minden napra kapunk egyetlen százalékos adatot, ami azt mutatja, hogy milyen hatékonyak voltunk, ezt pedig heti bontásban egy grafikonon is követni tudjuk.
Természetesen ez a folyamat állandó odafigyelést igényel, így az év minden napján nem is érdemes használni, de olykor egy-két hétig igen, hogy odafigyeljünk a helyes időbeosztásra és így a kikapcsolódásra is elég időnk jusson.
Ha ez hasznos volt, hasonlókért lájkolja a hvg.hu Tech rovatának facebookos oldalát.