Tech hvg.hu 2014. március. 02. 08:01

Eltörölhetik az összeszerelési útmutatókat az okosszemüvegek

Az Epson Moverio okosszemüveg januári megjelenését követően az Epson több partnerrel együttműködve próbálja bővíteni az eszközön elérhető alkalmazások körét. A cégek a barcelonai Mobile World Congress-en mutatták be újdonságaikat, ami között a papíralapúnál sokkal praktikusabb összeszerelési útmutató és virtuáis X-faktor is van.

A Mobile World Congress 2014 kiállításon számos szoftvercég mutatott be olyan alkalmazásokat, amelyeket a az Epson Moverio szemüvegére fejlesztettek. Az APX Labs nemrég egy olyan appot mutatott be, amely integrálja a dél-koreai SK Telecom mobilszolgáltató beltéri helymeghatározó rendszerét az Epson okoszemüveggel, így az eszköz érzékeli a felhasználó jelenlétét az egyes Bluetooth lefedettséggel rendelkező zónákban.

Epson

A Scope AR vállalat fejlett AR képzési megoldásokat kínál, és egy olyan alkalmazást készített, ami a felhasználó számára ismeretlen feladatokat egyszerűsít le. A Scope AR megoldása a Moverio okosszemüveget használva a felhasználó számára vizuális és hangvezérelt használati útmutatót kínál egy házimozi rendszer összeszereléséhez.

Japán egyik vezető szoftverfejlesztő cége, az Information Service International Dentsu egy olyan új alkalmazást mutatott be, amelyet a Japanese Idol nevű népszerű japán tehetségkutató műsor ihletett. A Moverio technikai lehetőségeit kihasználva a cég egy olyan AR színházat fejlesztett ki, ahol a felhasználó egy virtuális közönség előtt léphet fel.

A mobil AR technológia úttörője, a Wikitude két Moverio alkalmazást mutatott be a Mobile World Congress-en. A Wikitude Planets magával ragadó tanulási élményt nyújt, a felhasználók ugyanis a Moverio okoszemüveget viselve láthatják a Naprendszert és bolygóit mozgás közben.

Az Epson okosszemüvege 699 eurós becsült kiskereskedelmi árával az egyik legmegfizethetőbb okosszemüveg lesz és várhatóan 2014 májusában kerül kereskedelmi forgalomba.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.