Tech hvg.hu 2013. november. 17. 10:00

Minden idők 5 legjobb retró arcade játéka – itt próbálhatja ki őket

Ki ne emlékezne PacManre vagy a klasszikus pingpong játékra? Az alábbi oldalon az öt legjobbnak tartott retró arcade játékkal múlathatjuk az időt.

A PONG (Play Online Network Games) oldal összegyűjtötte minden idők öt legjobb arcade játékát, ráadásul valamennyit helyben ki is próbálhatjuk.

A képzeletbeli lista ötödik helyére a Galaga nevű „űrjáték” került, amely egy 1979-es játék folytatása, és 1981-ben debütált Észak-Amerikában. A feladat egyszerű: meg kell semmisíteni a támadó idegenek űrhajóit, azaz esztelenül kell lövöldözni rájuk.

A Pong az egyik legkorábbi acrade videojáték, egy kétdimenziós grafikájú asztalitenisz. A játékot 1972-ben (!) jelentette meg az Atari.

A Frogger sem épp mai csirke (azaz inkább béka), 1981-ben került a felhasználók elé. A játék célja, hogy segítsünk a békáknak hazatalálni, azonban ezt a ténykedést jó pár akadály (például forgalmas úttest) nehezíti. A Frogger különféle változatai ma is számos weboldalon megtalálhatók.

És itt van persze a jó öreg Donkey Kong, a nagy gorilla. A játékot a Nintendo jelentette meg 1981-ben, s tulajdonképpen a platformjátékok egy korai próbálkozásának tekinthető, ahol a manőverezés és az ugrálás jut szerephez. A játék főszereplője Jumpman (belőle lett később Mario), akinek egy kislányt kell megmentenie Donkey Kongtól.

A lista élére mi más is kerülhetett volna, mint Pacman, az éhes gömböc. Hihetetlen, mi mindent ihletett a játék, lett belőle például animációs sorozat, sláger, ott van mindenféle terméken, sőt egy doodle-val még a Google is megünnepelte Pacman 30. születésnapját.

Bár a mai számítógépes hardverekhez készült játékok korában megmosolyogtató ezen régi játékok grafikája, érdemes kipróbálni őket, ugyanis remek szórakozást kínálnak, sőt, megkockáztatjuk, akár „függőséget” is okozhatnak.

A játékokat (és rövid, angol nyelvű leírásukat) ezen az oldalon érhetik el.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.