Tech hvg.hu 2013. október. 25. 17:00

Lelepleződött: itt vannak az LG hajlított kijelzős telefonjának specifikációi és benchmarkja

Október elején jelentette be a Samsung a Galaxy Round mobilt, s ezzel magyjából egy hónapnyi előnnyel mondhatja azt, hogy övé a világ első hajlított kijelzős okostelefonja. Most viszont már az LG G Flex is lelepleződött, igaz, a hivatalos bejelentésére kicsit még várni kell.

Érdekes kérdés volt, hogy melyik gyártó jön majd ki előbb a saját hajlított kijelzős okostelefonjával, a Samsung vagy az LG, és ezt a menetet az előbbi megnyerte. Kérdés persze, érdemes volt-e sietni, hiszen már a megjelenést követően sokan negatív kritikákat fogalmaztak meg a telefonnal szemben.

Az LG inkább kivárt, és ha minden igaz, a jövő hónapban ismerteti meg a világgal hasonló okostelefonját, a G Flexet, amelyről immár – az AnTuTU jóvoltából –nemcsak a specifikációi, hanem a benchmarkja is megjelent.

Míg a Samsung hajlított kijelzős telefonja a Galaxy Note 3-on alapszik, addig a G Flex is sokban egyezik az LG jelenlegi zászlóshajójával, az LG G2-vel, de persze nem mindenben.

Forrás: AnTuTu

A Flex belsejében is négymagos Qualcomm Snapdragon 800-as processzor fog dolgozni, egy Adreno 330 GPU és 2 GB-nyi RAM társaságában. A belső tárhely 32 GB lesz, azaz kétszer akkora, mint a G2-é. Akárcsak ez utóbbin, a Flexen is 13 MP-es kamera lesz a hátoldalon.

A kijelzők között viszont eltérés lesz: a G2 képernyője 5,2”-es 1080p-s, a Flexé 6”-es lesz, viszont „csak” 1280 x 720 pixel felbontású

Eltekintve a kisebb felbontású megjelenítőtől, az LG G Flex teljesítménye lenyűgöző, amint az az AnTuTu benchmarkjából is látszik.

hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.