Ahogy lényegében minden, némi erőfeszítéssel kijátszható az iPhone 5s-ben debütált Apple-féle ujjlenyomat-olvasó. Bár a módszerhez csak a hétköznapi életben könnyen beszerezhető dolgok kellenek, mégsem gondolnánk, hogy túl sokan próbálkoznának vele. Ráadásul nincs is túl sok értelme.
Az iPhone 5s-be került, TouchID névre hallgató ujjlenyomat-olvasós azonosítás kijátszásához a Chaos Computer Club szakértői első körben lefotózták az érintett felhasználó üveglapon hagyott ujjlenyomatát, 2400 dpi felbontásban. Némi utómunka után a képet 1200 dpi felbontásban kinyomtatták egy átlátszó fóliára, amin csak fához tapadó ragasztót kentek szét, majd leszedték róla a fóliát. Az így használt vékony ragasztóréteggel aztán sikerült felnyitni az iPhone-t.
Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy a TouchID-s azonosítás gyorsabb és még így is jóval biztonságosabb, mint egy egy négyszámjegyű kód használata, vagy mint az, hogy a legtöbb felhasználó semmilyen módon nem védi mobilja zárolt képernyőjét.
Ráadásul a kissé bonyolult folyamatnak semmi értelme, mivel a TouchID öt sikertelen próbálkozás után már a négyszámjegyű zárókódot kéri, amit az ujjlenyomat levételénél és reprodukálásánál ugye jóval könnyebb lelesni.