Tech hvg.hu 2013. augusztus. 12. 10:00

Vizsgálja meg mappáit egy különleges kémszemüvegen keresztül

Egy nem mindennapi Explorer-alternatívával az eddigiektől eltérő megjelenítésben vehetjük szemügyre windowsos mappáinkat.

Ha a Windows Explorerben (Intézőben) nézzük meg a mappáinkat, az egyensárga ikonok nem sokat árulnak el róluk. A SpyGlass nevű programmal viszont jóval látványosabb megjelenítést is kaphatunk a foldereinkről.

A program telepítőfájlja innen tölthető le, majd a szokásos módon, azaz rákattintva telepíthető egy elég szokatlan, fekete színű installáló ablakban.  A telepítés végeztével akár rögtön indíthatjuk is.

Azt a mappát, amelyikre kíváncsiak vagyunk, a fogd és dobd módszerrel vagy a nagy pluszjelre kattintva vihetjük a program ablakába. A vizsgálat – a mappa méretétől függően – rövidebb-hosszabb idő alatt megtörténik, és végeredményként egy kettéosztott ablakot kapunk.

Balra megjelenik a választott mappában rejlő almappák listája, jobbra pedig a főmappa különleges vizualizációja. Eltérő színek reprezentálják a különféle állományokat, és ha bármelyik kis szeletkére ráállunk, további információt kapunk arról, amit szimbolizál.

Ha a bal oldali sáv bármelyik almappájára kattintunk, kivilágosodik a jobb oldali ábrán a hozzá tartozó rész, így azonnal tudatosodhat bennünk, hogy valójában mennyi helyet foglal el a főmappán belül.

A program egy olyan eszközt is kínál, amely többszörösen előforduló, felesleges fájlok után kutatva térképezi fel a választott mappát – ez a modul automatikusan indul, és meglehetősen lassan dolgozik. Az álllományokról több szempont szerinti csoportosítást is kérhetünk.

Mind ebben a nézetben, mind a fő nézetben egy kis görbe nyilat látunk a mappák, illetve az állományok mellett. Ha erre kattintunk, átkerülünk a kapcsolódó helyre a Windows Intézőben.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.