Tech hvg.hu 2013. augusztus. 08. 18:30

Leleplezett titok: ezért bírja tovább az LG G2 akkumulátora

Egy ügyes technikai húzással érte el az LG, hogy csúcstelefonja valóban sokáig bírja hálózatfüggetlenül.

Jelentősen megnőtt a szerdán bemutatott LG G2 3000 mAh-s akkumulátorának működési ideje egy ügyes technológia bevetésének köszönhetően.

A titok nyitja a grafikus RAM (graphic RAM) – ennek az egységnek köszönhető, hogy a megjelenítő immár nem falja annyira az energiát. Az LG által adott név egy már ismert technológiát (Panel Self Refresh) takar, azonban ez az első eset, hogy mobiltelefonban használják ezt.

A grafikus RAM akkor jut szerephez, amikor valamilyen statikus tartalmat nézünk, például egy weboldalt vagy e-könyvet. A hagyományos megoldásoknál a GPU ilyenkor is elküldi – ugyanazt – a képet másodpercenként hatvanszor a display panelnek, és a művelet szépen fogyasztja az energiát.

A grafikus RAM viszont egy úgynevezett memória cache-sel helyettesíti az állandó kommunikációt az említett két egység között. Amikor a CPU és a GPU realizálja, hogy statikus a kép, egy parancs jut el a display panelhez, hogy egy képernyőmentést mutasson mindaddig, amíg ellenkező utasítást nem kap. Ez idő alatt a SoC bizonyos részei kikapcsolhatók, és ezzel elég sok energia megtakarítható.

Mindezek a folyamatok persze villámgyorsan zajlanak, a felhasználó semmit sem vesz észre belőlük, viszont – állítja az LG – 26 százalékkal csökkentik a megjelenítő energiaigényét.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.