Az okostelefonok és a táblagépek kora után vitathatatlanul az okosórák és az okosszemüvegek időszaka következik. Íme egy újabb, igazán különleges aspiráns ez utóbbiak közül.
Bár a netes sajtó elsősorban a Google Glassre koncentrál, nem a keresőóriás okoszemüvege az egyetlen ebben a kategóriában. Mutattunk már mi is érdekes modelleket, például ebben és ebben a cikkünkben.
Úgy tűnik, a szilícium-völgyi Atheer Labs is csatlakozik az okosszemüveget gyártók sorához, mindenesetre a cég egy igazán érdekes demóval hívta fel magára a figyelmet az éppen most zajló amerikai D11 (All Things Digital) konferencián. Többek szerint szinte már nem is szemüvegről, hanem egy különleges, a szemünkön hordható displayről lehet szó.
A szemüvegen Android operációs rendszer fut, és mindkét lencsére vetítődik kép. Ez egyben azt is jelenti, hogy akár 3D-s látvány is összeállhat viselője szeme előtt, azonban a kép azért átlátszó, így a való világ sem záródik ki teljesen.
A szemüveg érzékeli és felismeri a kézmozdulatokat, így a felhasználó akár interaktív kapcsolatba is léphet a szemüvegen látott képekkel (mintha csak a Google szemüvegét kombinálnák a Microsofdt Kinectjével). Az egyik demóban például egy Fruit Ninját lehetett játszani úgy, hogy a szemüveg viselője, a térben vágta szét a gyümölcsöket.
Minthogy hangfelismerési képességgel is felruházták az eszközt, lehetőség lesz szavakkal irányítani, és mivel wifi-kapcsolatra is alkalmassá tették, elképzelhető, hogy a neten kapunk közvetlen információkat arról a helyről, ahol éppen tartózkodunk.
A szemüveg egyelőre prototípus, és ahhoz, hogy tömeggyártásba kerüljön még jó pár fontos apróságot a helyére kell tenni rajta. Fejlesztője állítólag már tíz évvel ezelőtt is dédelgette az okosszemüveg gondolatát, akkor azonban azzal állították le, hogy túl korai még. Azután megjelent a Google Glass, s akkor már túl későinek tartották próbálkozását. Ezzel együtt ő az egész kategóriát még korainak tartja, és maga is roppant kíváncsi arra, hogyan fogadja a nagyközönség az Atheer szemüvegét, ha az majd tömeggyártásba kerül.
Mindenesetre ha tényleg megvalósul a 3D-s, hangfelismeréses okosszemüveg, és az árát is jól lövik be, akár a Google Glass komoly konkurenciájává is válhat.