A jogvédett tartalmak azonosítását algoritmus végzi, a humán kontroll hiánya pedig meglehetősen érdekes eseteket idéz elő.
Az Egyesült Államokban 1998-ban elfogadott Digital Millennium Copyright Act (DMCA) nevű törvény többek között arra is lehetőséget biztosít ezeknek a szervezeteknek, hogy az általuk jogsértőnek vélt tartalmat töröltessék az olyan nagy keresőszolgáltatók találati listájából, mint a Google vagy a Bing. Ezzel a lehetőségükkel évek óta aktívan élnek is, habár már több esetben is bebizonyosodott, hogy a törvény túlkapásokra ad lehetőséget – írja a Média 2.0 blog.
A blogbejegyzés szerint van olyan hét, amikor 4,5 millió URL törlését kezdeményezik a cégek. A vélhetően jogsértő linkek felkutatásán egy algoritmus dolgozik a filmstúdióknál, a hatalmas mennyiség miatt emberi jóváhagyás nélkül áll össze a lista. Így fordulhatott elő, hogy a törlésre szánt válogatásba bekerült a szabadon és ingyenesen terjeszthető Pirate Bay film is. A blogposzt szerzője úgy fogalmaz: ennél nagyobb öngólt szándékosan sem tudtak volna lőni.
Ha kíváncsi az egyébként pont a hasonló visszásságokról is szóló filmre, itt tekintheti meg – teljesen legálisan.