Tech hvg.hu 2013. május. 08. 09:00

Drága? Bonyolult? Mi a baj a mobilnettel?

A magyar lakosság négyötöde nem használ mobilinternetet az NMHH megbíásából készített közvélemény-kutatás szerint. A szervezet arra is kíváncsi volt, hogy aki nem mobilnetezik, az miért kerüli a szolgáltatást.

A legnagyobb arányban a tanulók körében találhatunk mobilinternetezőket (65,8%), továbbá a gazdaságilag aktívak több mint 30 százaléka (teljes munkaidős: 30,1%; részmunkaidős: 38,6%), a háztartásbeliek 28 százaléka használja a szolgáltatást – derül ki a Strategopolis NMHH-nak készített kutatásából. Legkisebb arányban a munkanélküliek és a nyugdíjasok használnak mobilinternetet, a munkanélküliek között 81,4 százalék, a nyugdíjasok között pedig 91,5 százalék azok aránya, akik nem használnak mobilinternetet.

AFP

Megkérdezték azokat a válaszadókat, akik nem mobilinterneteznek, hogy miért nem használják ezt a szolgáltatást. Kiderült, hogy elsősorban (46%) azért nem használnak mobilinternetet, mert más, vezetékes internetszolgáltatásuk van, amivel meg vannak elégedve. A második leggyakoribb ok az, hogy egyáltalán nem szoktak internetezni, ezért nem is használnak mobilinternetet sem (25,7%), a harmadik legnagyobb arányban megjelenő, minden tizedik ember által (10,1%) megjelölt probléma pedig az, hogy a válaszadók nem rendelkeznek olyan eszközzel, amellyel internetezni tudnának. Vannak olyanok (8,4%), akik túlságosan drágának tartják. A lakosság kis része (4,6%) azért nem használ mobilinternetet, mert nem tudja, hogyan kell, mire való, mi az.

Egy márciusi EU-s jelentés szerint Magyarország utolsó a szélessávú mobilnet elterjedtsége terén. Az Ericsson korábbi felmérése szerint a felhasználók 30-45 százaléka használná gyakrabban a mobilnetet, ha alacsonyabbak lennének a tarifák.

Ha szeretné kiválasztani a lehetőség szerinti legjobb mobilnetes csomagot, itt talál hozzá tippeket.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.