Tech hvg.hu 2013. március. 17. 16:00

Meglepően sokoldalú böngésző androidosoknak

Ízlés dolga, ki, melyik böngészőt használja androidos telefonján vagy táblagépén, az alábbi browser azonban olyan sokoldalú, hogy megéri egy pillantást vetni rá.

Aki szereti azt, hogy a böngészője éppen az elképzeléseinek megfelelően néz ki, és testre szabott funkciókat kínál, annak érdemes egy próbát tennie az ingyenes Boat Browserrel, amely szinte a végletekig finomhangolható.

A letöltése, majd az indítása után készségesen felajánl előre beállított oldalakat, a Facebookot, a Google keresőt, az alkalmazás boltot, és még ingyen játékokat is, a Themes fület választva pedig tetszésünk szerint változtathatjuk meg a böngésző küllemét.

Ha a pluszjelet mutató fülre kattintunk, újabb oldalakat vehetünk fel a listába, így a következő alkalommal már nem kell bepötyögnünk az URL-eket.

Önmagában már ezekért is megérné a Boat Browsert használni, azonban a böngésző ezeknél még sokkal többet is kínál. Hogy ezeket a lehetőségeket elérjük, a képernyő jobb oldalát balra kell húznunk, és máris feltűnnek a korábban rejtett menüpontok. Kiderül például, hogy elmenthetjük a weboldalt vagy például képernyőfotót készíthetünk róla.

Ha az alsó ikonsor középső elemére kattintunk, az éppen nézett weboldal alatt jelennek meg a különféle lehetőségek. Add-onokkal bővíthetjük például a böngészőt (a Google Play-ből), elérhetjük az Előzményeket, de a legtöbb érdekességet mindenképpen a fogaskerék ikon (Settings) rejti. Itt választhatunk keresőszolgáltatást (ez alapértelmezetten természetesen a Google), ki- és bekapcsolhatjuk a hangvezérlést (mert hogy ilyen is van), és például beállíthatjuk azt is, hogy milyen oldallal nyíljon meg a browser.

A weboldalak megjelenésén is kedvünk szerint változtathatunk, és még inkognitó módos böngészésre is van lehetőség. Ugyancsak itt állíthatjuk be, hogy mennyire tüntesse el a böngésző a nyomainkat egy-egy szörfözés után.

Ritkán látni ilyen sokoldalú böngészőt mobil változatban, úgyhogy akinek valamilyen androidos eszköze van, annak mindenképpen érdemes kicsit ismerkedni vele, hátha hosszú távú kapcsolat lesz belőle.
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.