Tech hvg.hu 2013. január. 31. 12:15

Itthon méregdrága az olcsó Google Nexus 4

A készüléket gyártó LG itthon is forgalomba hozta a Google legújabb Nexus mobilját. Mire a telefon ideért, éppen csak az egyik legnagyobb csáberejét vesztette el: kétszer annyiba kerül, mint eredetileg szánták.

Megszokhattuk már, hogy a hazai mobilos-tabletes polcokon kicsit vagy nagyon nagyobb számot mutat az árcímke, mint ahogy az eredetileg kiszabott ár indokolná. Kétszeres szorzót azonban nem nagyon láthattunk egyetlen komolynak szánt termék esetében sem. De ma megérkezett hozzánk a tavaly ősszel bemutatott Nexus 4.

Az itthon is forgalomba hozott, 16 GB-os háttértárral szerelt modell szolgáltatófüggetlen ára 349 dollár, ami 75 ezer forint + áfát jelent. Ehhez képest a készüléket Magyarországon elsőként forgalmazó Telenor árlistájában egy egész más összeg szerepel: a cég hűségnyilatkozat nélkül (de szolgáltatóhoz kötéssel) 185 990 forintot kér a készülékért. Legolcsóbban 9990 forintért vásárolható meg náluk a telefon, de ehhez már havonta 21 990 forintos tarifára kell 2 évet vállalni.

A 180-190 ezer forintos ár önmagában egyáltalán nem lenne szokatlan a csúcsmobilok körében. De tekintve, hogy a Nexus 4 legnagyobb vonzereje éppen az ár-érték arány - az USA-ban be is jött a dolog, gyakorlatilag folyamatosan elkapkodják a készüléket -, teljesen egyértelmű, hogy az országba érve éppen azt a tulajdonságát vesztette el a mobil, amit gyártói a legerősebb fegyvernek szántak.

Az LG által gyártott Nexus 4-ben 4,7 colos HD IPS Plus kijelző (768x1280 pixeles, felbontással), 1,5 GHz-es Snapdragon processzor, 2 GB RAM, 16 GB (nem bővíthető) tárhely, 8 megapixeles kamera, HSPA+ mobilnetes lehetőség, NFC chip és 2100 mAh-es akkumulátor van.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.