Budapesten is elkezdtek terjedni a falba préselt pendrive-ok, az úgynevezett "dead dropok", amelyek a városban ismeretlenek üzengetésére alkalmasak.
Az Egy nap a városban blog felidézi, hogy az ötlet 2010. októberében indult New Yorkból, amikor a berlini Aram Bartholl a falba préselt egy USB pendrive-ot. Nem volt rajta semmi, leszámítva a readme.txt-t, amiből kiderül, hogy mi az a dead drop, és hogyan kell használni.
A dead drop lényege, hogy a közterületeken eldugott pendrive-okra bárki rámásolhat bármit, le is lehet tölteni a teljes tartalmát, lényegében egy offline fájlmegosztóként, vagy digitális graffitiként működik, aminek a segítségével az emberek üzengethetnek egymásnak.
Budapesten a dead dropokat az adattárolásban utazó Verbatim indította útnak, de az első pendrive óta már sok másik is felbukkant a MÜSZi-nél, a Castro Bisztróban, a Fogasházban, a Toldiban, a Kisüzemben és a Szatyorban, de lényegében akárhol belefuthatsz egy pendrive-ba az utcán, a híd alatt, a sikátorban, bárhol.