Tech hvg.hu 2012. szeptember. 28. 10:00

Eltűnt gyerekek a 404-es oldalon

Évente több ezer gyerek tűnik el az Európai Unióban. Egy új kezdeményezés igazán egyedi módon próbál segíteni abban, hogy minél nagyobb nyilvánosságot kapjanak a „csellengők”.

Az MCE (Missing Children Europe) a Child Focusszal együttműködve elindította a NotFound projektet, amelyben az amúgy haszontalan, csupán egy hibaüzenetet közvetítő 404-es oldalt próbálják hasznossá tenni.

Több mint 644 millió weboldal van a világon, és egyre gyakoribb a 404-es vagyis a „nem található” hibaüzenet. Ilyenkor a kliens ugyan megtalálja a szervert, azonban a böngésző által kért állomány nem kerül elő, erre vonatkozik a jelzés. Az sem ritka, hogy a pőre megjelenés helyett az oldalak fejlesztői picit kipofozzák a hibaüzenetet – vicces variációkat már mi is mutattunk ebben a cikkünkben.

Az EU-s kezdeményezés viszont jóval komolyabb és sajnos szomorúbb célra használná fel ezt a hibát: minden 404-es oldalon megjelenne egy-egy eltűnt gyerek fotója, igen nagy nyilvánosságot érve el ezzel.

„Az oldal nem található, akárcsak XY” – valami ilyesmit közöl a felirat, illetve az európai forródrót száma is látható, hogy aki felismerne a kép alapján valakit, azonnal telefonálhasson.

Technikailag egy kis fájlt kell letölteni a notfound.org oldalról, és integrálni kell a kezdeményezéshez kapcsolódni kívánó weboldalba. Az installálás után minden automatikusan történik, az oldalhoz kapcsolódó esetleges 404-es hibaüzenetnél már ott lesz egy kis csellengő képe. A kezdeményezés két napja indult útjára, és már közel 500 weboldal csatlakozott hozzá.

hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.