2011. december. 12. 06:55 MTI Utolsó frissítés: 2011. december. 12. 10:32 Tech

Egyedi magyar fejlesztés iPhone-ra

A viktoriánus kori Londonba repít vissza egy új interaktív iPhone és iPad-alkalmazás: a fejlesztés révén a felhasználók megismerhetik a Charles Dickens műveiben megelevenedő brit főváros sötét oldalát, amelyet egy magyar származású grafikus illusztrációi keltenek életre.

A Museum of London megbízásából készített alkalmazás 1862-be repíti vissza a felhasználókat, akik a Google-térkép alapján tájékozódva fedezhetik fel a csaknem 150 évvel ezelőtti London arcát. A Dickens írásain alapuló "időutazáshoz" egy magyar származású grafikusművész, David Foldvari (Földvári Dávid) készített illusztrációkat.

A Brothers and Sisters kreatív ügynökség által kifejlesztett alkalmazás olyan interaktív megoldásokat is tartalmaz, amelyek révén a felhasználók számára valóban életre kelhetnek a történetek. A művek többsége az író Boz álnéven jegyzett 1836-os Sketches by Boz című novelláskötetéből származik, de ráadásként szerepelnek az Örökösök és a Twist Olivér című híres regényeinek illusztrált részletei is.

Az alkalmazást a Museum of London Dickens-kiállításának pénteki megnyitójával párhuzamosan mutatták be. A 2012 júniusáig nyitva tartó tárlaton az angol íróhoz kapcsolódó tárgyakat, köztük a Szép remények című regény eredeti összefűzött kéziratát, és a londoni Viktoria and Albert Museumtól kapott festményeket nézhetik meg a látogatók.

"Dickens az első író, aki részletes képet festett a XIX. század modern városáról, és annak a társadalomra, illetve a hétköznapi emberekre gyakorolt hatásáról" – mondta Alex Wrener, az intézmény történelmi gyűjteményének vezetője. A kiállítás ideje alatt havonta fognak megjelenni az alkalmazás "új fejezetei" Dickens: Dark London címmel. Az alkalmazást péntektől lehet ingyenesen elérni, és minden újabb epizódot az Apple iTunes-ról lehet majd letölteni 1,49 font (535 forint) ellenében.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.