2011. november. 08. 14:51 hvg.hu Utolsó frissítés: 2011. november. 08. 14:47 Tech

Bioetikáról, közérthetően – novemberben is

A Magyar Bioetikai Egyesület és az ELTE BTK Filozófiai Intézete „Tudomány és etika: A bioetika aktuális kérdései" címmel nyilvános előadássorozatot szervez, melynek során kiváló hazai bioetikusok, illetve kutatók tartanak előadást a tudomány és az egészségügy etikai dilemmáiról.

Az októberben indult sorozat novemberben is izgalmas előadásokkal folytatódik. A programot Szántó Veronika, a Filozófiai Intézet tudományos segédmunkatársa, az „Európai Léptékkel a Tudásért, ELTE” kutatóegyetemi projekt ösztöndíjasa koordinálja.

A bioetika olyan interdiszciplináris tudományág, amelynek kérdésfeltevései egyedülálló perspektívát nyújtanak a közönségnek. A program összeállításakor a szervezők fontosnak tartották, hogy a mindennapok témáit járják körül az előadók, így szó lesz az állatkísérletekről az őssejt-kutatásokról, illetve a gyógyszeripar és a bioetika kapcsolatáról is.

Az előadássorozat novemberi programja:

November 9.     Gyógyszeripar és bioetika - Dr. Szabó László és Dr. Mihók Ildikó, a Teva Magyarország Zrt. vezérigazgatója és munkatársa
November 16.   Állatkísérletek - Dr. Gyertyán István, Magyar Gyógyszergyártók Országos Szövetsége
November 23.   Poszthumanizmus - Dr. Bognár Gergely, Közép-Európai Egyetem
November 30.    Őssejtkutatás - Dr. Sarkadi Balázs, MTA-SOTE

Időpont: az előadások minden esetben 17:30-kor kezdődnek
Helyszín: ELTE BTK (1088 Budapest, Múzeum krt. 4/A, I-épület 208.)

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.