Tech techline.hu 2011. augusztus. 29. 05:15

Zártkörű YouTube: nézzünk videókat együtt, online

A YouTube videók megosztása rendkívül egyszerű.

A YouTube videók megosztása rendkívül egyszerű. Ha találunk egy olyan klipet, amit szívesen ajánlunk másoknak, akkor csak fel kell tennünk Facebook üzenőfalunkra, meg kell említeni egy Twitter bejegyzésben vagy el kell küldeni a linkjét elektronikus levélben. Ezek alapján ismerőseink, barátaink bármikor megnézhetik a kisfilmet.

Gyorsan és egyszerűen lehet létrehozni egy zártkörű vetítést

Ha azonban azt szeretnénk, hogy velünk együtt nézzék a videót és közben még meg is lehessen velük beszélni a látottakat, akkor érdemes kipróbálni az ingyenesen és regisztráció nélkül használható watch2gether szolgáltatást. Ez egy zártkörű, virtuális vetítőszobát hoz létre, ahová tetszőleges számú ismerőst hívhatunk meg egy közös mozizásra. A meghívottak, legyenek a világ bármely pontján, pontosan ugyanakkor és ugyanazt látják. Ha valamelyik néző megállítja a videót, akkor az mindenkinél megáll,  ha pedig átkapcsol egy másikra, akkor mindenki az új filmet fogja látni. A szolgáltatáshoz tartozik egy csevegő csatorna is, így egy oldalsó keretben mindenki megírhatja, mit gondol a filmről vagy mi jut róla eszébe.

Ugyanazt látja minden résztvevő

A zártkörű vetítőszoba létrehozásához mindössze egy tetszőleges nevet kell beírni, ami majd másoknál is megjelenik a nézők listájában. A videót, amit másokkal együtt szeretnénk megnézni, kiválaszthatjuk YouTube kereső rendszeréből, de ha tudjuk a klip pontos adatait, akkor ezt az URL címet közvetlenül is beírhatjuk. Ezután már csak “szólni” kell barátainknak, hogy látogassanak el a zártkörű vetítésre. Ehhez elküldhetjük elektronikus levélben a privát csatorna linkjét vagy kitehetjük Facebook üzenőfalunkra is, ha előzetesen engedélyeztük a szolgáltatásnak, hogy hozzáférjen az accountunkhoz.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.