Hogy miért is másolnak le mindent kínai barátaink, annak társadalmi és történelmi okai is vannak.
Hogy miért is másolnak le mindent kínai barátaink, annak társadalmi és történelmi okai is vannak. Hibáztatni nem érdemes őket, a legtöbb márka és termék azért kerül „lekoppintásra”, mivel náluk egész egyszerűen nem lehet kapni. Kénytelenek tehát házon belül előállítani valami nagyon hasonlót. Az már más kérdés, hogy ezek a másolatok aztán különböző rejtélyes módokon a világ összes országába eljutnak, ahol aztán bárki vásárolhat belőlük. Ennek a ténynek a taglalása nem a mi dolgunk, mint ahogy a szóban forgó másolatok minőségének mibenlétéről sem óhajtunk most megemlékezni.
Csak idő kérdése volt, hogy a különböző iPad- és iPhone-másolatok után, mikor születik meg a kínai „Apple Store” is, ami a fotók tanulsága szerint inkább „Stoer”. Mivel az üzlet Kínában található, nem sokat szöszöltek a jogvédelemmel kapcsolatos dolgokkal. Az általunk ismeretlen okból felkerült „Stoer” feliratot leszámítva minden azonos. Egy az egyben láthatjuk a híres alma logót, a betűtípust.
A boltok polcain is a megfelelő termékek sorakoznak, a falakon található poszterek és a berendezés is a hivatalos boltok hangulatát idézi.