Adáshiba az interneten
Az internetes premiert május 21-én helyszíni bemutató előzte meg az Egyesült Államokban.
Az internetes premiert május 21-én helyszíni bemutató előzte meg az Egyesült Államokban. A Gózon Gyula Kamaraszínház előadásában játszott Adáshibát a San Diego-i magyarok hatszáz fős közösségének tagjai nézhették meg a helyi Magyar Házban szervezett internetes vetítésen. Az elsősorban külföldön élő magyarok számára létrehozott oldal kínálatában jelenleg négy előadás szerepel: Adáshiba, Himnusz, Mézeskalács és Retro Szerelem. A Gózon Gyula Kamaraszínházzal és a Budaörsi Játékszínnel van megállapodásuk, de további négy-öt színházzal folynak tárgyalások és a tervek szerint havonta két színdarabbal bővül a repertoár.
Az élő közvetítésekre az egyéni nézők az interneten keresztül 1200 forintos áron vásárolhatnak jegyet. Az SD minőségű (720 x 404 pixel) videó zavartalan vételhez legalább 1,5 MB/sec sávszélességgel rendelkező internetkapcsolat szükséges. Ahol közösen, valódi színházteremben vagy moziban szeretnék nézni az előadást, oda zárt csatornán juttatják el a HD minőségű (1920 x 1080 pixel) videofolyamot és ennek vételéhez már egy set top boxra is szükség van.
Az előadások rögzítésére és megosztására a LiveU megoldásait választották, ami egy olyan valósidejű videófeltöltő rendszer, amely képes broadcast minőségben, minimális beállítási idővel, tetszőleges kamerával másodperceken belül bejelentkezni egy élő adásba. A Netszínpad stábja (operatőrök, hangmérnökök, vágók, adás/felvétel rendező) a színdarabokat három kamerával közvetíti, amelyeket a helyszínen, élőben vágva töltenek fel egy médiaszerverre. A szerzői jogok védelme érdekében az előadásokat, az Encrypted Real Time Messaging Protocol (RTNPE) titkosított streaming technológiával sugározzák, ami megakadályozza, hogy a nézők lementhessék vagy másokkal megoszthassák a videót.
A színdarabokat pillanatnyilag csak a kitűzött előadási időpontokban, élő műsorként lehet megtekinteni, de a későbbi tervekben szerepel az on-demand jellegű műsorszolgáltatás is.