2011. május. 06. 05:34 techline.hu Utolsó frissítés: 2011. május. 06. 06:17 Tech

Érdekes megfigyelések az Oszama-hír terjedéséről

Manapság már nem csak a televízióból, rádióból értesülünk a hírekről, sőt a nagy internetes hírsite-okon kívül is van...

 Manapság már nem csak a televízióból, rádióból értesülünk a hírekről, sőt a nagy internetes hírsite-okon kívül is van elég hírforrás . A közösségi oldalak teljesen megváltoztatták a hírvilágot, mindenre azonnal (olykor persze kontroll nélkül) reagálnak.
A közösségi oldalakat figyelő Sysomos cég a hír kirobbanása után azonnal szondázni kezdte a közösségi médiát, és érdekes megfigyeléseket rögzített arról, milyen gyorsan terjednek a hírek az ilyesfajta csatornákon.

Mint ahogy az a fenti képből is jól látszik, a legtöbben – természetesen - az Egyesült Államokban tweetelték a hírt, de meglehetősen nagy sűrűség látható a nyugat-európai országokban is. 

Mindössze 12 órával az első híradás után már több mint 40 ezer blogbejegyzés és 2,2 millió tweet kelt szárnyra. 12 óra az internet világában ugyan kicsit soknak tűnik, de azért ebben az is benne van, hogy nem egészen egy órával a hír bejelentését követően már 2200 blogbejegyzés és 600 ezer tweet jelent meg. Sőt, már 1 órával az amerikai elnök beszéde előtt is születtek tweetek és blogbejegyzések az eseményről, amelyeket persze akkor még sokan hoaxnak tartottak.
A Sysomos egyébként a nemek közötti megoszlást is vizsgálta, és úgy találta, hogy a bin Ladenről szóló tweetek 63%-a férfiaktól, míg 37% nőktől érkezett. Ez csak annyiban érdekes, hogy messze nincs ekkora eltérés a nemek között a „hétköznapi” tweeteléskor.
Akit érdekel, hogyan terjedtek szinte percről percre a bin Laden-es hírek, a Sysomos oldalán nyomon követheti őket.

Hirdetés
hvg360 Hamvay Péter 2024. november. 28. 15:20

Magyar Péter a politikai sárm iskolapéldája – interjú Sonnevend Júlia amerikai-magyar médiaszociológussal

A sárm, amivel korunk politikusainak egy része él, azt sugallja, hogy „olyan vagyok, mint te, úgy gondolkodom, úgy élek, mint te<strong>”</strong>, még akkor is, ha ez nincs is így – mondja Sonnevend Júlia. Az amerikai-magyar médiaszociológust a témában írt sikerkönyvéről, Orbán Viktorról, Magyar Péterről, Kim Dzsongunról és az egyesült államokbeli karrierjéről kérdeztük.