Tech techline.hu 2011. április. 11. 06:42

Parázs vita a facebookos kamunőkről

Aki csatlakozik a Facebook-társadalomhoz (és ki lehet egyáltalán maradni ma ebből?

Aki csatlakozik a Facebook-társadalomhoz (és ki lehet egyáltalán maradni ma ebből?), az bizony megmutatja magát, kitárja magánéletét a világnak. A facebookozók pedig kiváncsian vizslatják ismerőseik adatlapját, vajon “megnősült már?”, “egyedül él?”, van “barátnője/barátja?”. És legyünk őszinték, ha valakinél éveken keresztül azt látjuk, hogy “szingli” maradt, és bizony alig üzengetnek neki, ráadásul a feltett fotók is azt bizonyítják, hogy elkerülik a másik nem képviselői, azt hamar a “lúzer” kategóriába soroljuk. Füllenteni persze remekül lehet egy ilyen oldalon, azonban a rendszeresen érkező megjegyzésekkel már nehezebb a helyzet.

Magányos vagy? Rendelj barátnőt!

Erre az “áldatlan” állapotra kínál megoldást egy új szolgáltatás, a Cloud Girlfriend, elsősorban persze az angolszász nyelvterületen élőknek, persze megfelelő angoltudással mi is használhatjuk. A szolgáltatás azt ígéri a felhasználóknak, hogy nyugodtan kamuzhat kapcsolatáról, ugyanis az üzenőfalát megtöltik az elképzelt kedves üzeneteivel.
Ehhez először is meg kell határozni az “álomnő” tulajdonságait, és ezt elküldeni a szolgáltatásnak. Válaszul kreálnak egy kamu profilt, és elkezdik ontani az üzeneteket tőle, így az ismerősök nyugodtan megnézhetik az új barátnő profilját, és láthatják, hogy valóban “létezik”.

Többet nem kell bánkódni (legalábbis a Facebookon), hogy magányos vagy

Mindez jók hangzik, ám vannak, akik egyáltalán nem lelkesednek az ötletért. Az egyik digitálismédia-specialista szerint mindez igen szomorú, és csak tovább erősíti a Facebook, egyesek szerint, elmagányosító hatását. Legalább ennyire aggályosnak véli, hogy a Cloud Girlfriend megsérti a magánszférát, kockázatoknak teszi ki a felhasználói információkat, rontja a Facebook hitelességét, ráadásul felveti annak lehetőségét is, hogy ezen az úton bárki bármit kiposztolhat egy másik felhasználó falára.
Érthetően másképp vélekedik David Fuhriman, a szolgáltatás (cég) társalapítója. Véleménye szerint szó sincs a magánszféra megsértéséről és biztonsági kockázatokról, hiszen csak azokkal kerülnek kapcsolatba, akik hozzájuk fordulnak, és amúgy is számos beállítással meg lehet akadályozni, hogy illetéktelenek hozzáférjenek valakinek a profiljához. Ami pedig az elmagányosodást illeti, pont fordítva látja a dolgot: ha azt látják valakiről, hogy csinos barátnője van, egyből kikerül a “lúzer” kategóriából, és azonnal érdeklődni kezdenek iránta a lányok. “Hiába, amióta világ a világ, ez már csak így működik” – teszi még hozzá a társalapító.
Nem tisztünk eldönteni, melyik félnek van igaza (bár inkább a szolgáltatást ellenző álláspontját osztjuk), azonban tény, hogy csak úgy özönlenek a “barátnő-rendelések” a Cloud Girlfriend felé.

Hirdetés
Élet+Stílus hvg.hu 2024. november. 30. 10:00

„Elájult, és akkor jött rá, hogy valami nem stimmel” – Kösz, jól: kiégés és stressz a magyar munkahelyeken

<strong>Milyen személyiségjegyek jellemzik a munkamániásokat, és mi lehet az oka, hogy Magyarországon a civil szférában dolgozik a legtöbb munkafüggő</strong>? Mennyire az egyén, és mennyire a munkáltató felelőssége, ha a munkamánia eluralkodik, és függőséggé, kiégéssé válik? <strong>Mi a közös Karácsony Gergelyben és Donald Trumpban?</strong> A Kösz, jól vendége volt Kun Bernadette pszichológus és Merész István, az Allianz-Trade vezetője.