Kevéssé ismert érdekességek a Twitterről – egy szülinap ürügyén
Pici évforduló a net egészét tekintve, annál nagyobb a Twitter három alapítója számára: 2006.
Pici évforduló a net egészét tekintve, annál nagyobb a Twitter három alapítója számára: 2006. március 21-én küldték az első tweetet. Az évfordulóra emlékezve a The Globe and Mail megpróbálta felvázolni a Twitter történetének jelentősebb állomásait, a témának megfelelő stílusban, legfeljebb 140 karakteres mondatokban. Az érdekességek közül csemegéztünk.
.A Twitter létrejötte San Franciscó-i programozóknak köszönhető. Az alapítók: Jack Dorsey, Evan Williams és Biz Stone.
Az első tweetet március 21-én küldték, olyasvalami szöveggel, hogy „csak beállítom a csiriplésemet”. (Nem, nem elírás, az eredeti szöveg is helytelenül ment át, mintegy előrevetítve, hogy a twitteres üzenetek nem épp a megfelelő helyesírásukról lesznek ismertek.)
A nevet a Flickrt ihlette, de szóba került még a FriendStalker, illetve Dodgeball.
Kezdetben nem korlátozták a bejegyzések hosszát, ám amikor a Twitter publikus lett, megszületett a jól ismert 140 karakteres korlátozás.
Jelenleg legalább 200 millió felhasználója van a Twitternek, és naponta 460 ezer új Twitter-hozzáférés születik. Minden egyes nap több mint 140 millió tweetet küldenek, ami körülbelül 1 milliárdnyi rövid üzenet hetente.
2008-ban nyolc alkalmazottja volt a Twitternek, ma már több mint 400.
A Twitter bevallott éves bevétele 150 millió dollár, és az értékét a cég 4,5 milliárd dollárra becsüli.
A Twitter nem csak arról szól, hogy X vagy Y éppen mit csinál. Olykor hamarabb lehet értesülni a világ egészét érintő legfrissebb hírekről a Twitteren, mint akár az egyéb netes médiumokból.
A Twitternek köszönhetően ki-ki létrehozhatja saját újságát, híradóját, ha az általa érdekesnek vélt tweetelőket követi.
Akiket a legtöbben követnek:
Lady Gaga: 8,9 millió követő
Justin Bieber: 8,2 millió követő
Britney Spears: 7,1 millió követő
Barack Obama: 7 millió követő
Kim Kardashian: 6,8 millió követő