Tech life-style.hu 2011. február. 23. 20:27

Ilyen lesz a világ első 3D-s okostelefonja - videók

Az idei év legjobban várt technikai újdonságai között előkelő helyet érdemes a szemüveg nélkül is élvezhető 3D-s...

Az idei év legjobban várt technikai újdonságai között előkelő helyet érdemes a szemüveg nélkül is élvezhető 3D-s kijelző megjelenése, amely idén a hordozható kütyük piacán okoz majd némi felfordulást. Azt még lehetetlen megjósolni, mekkora a fogyasztói igény egy térhatású telefonra vagy zsebkonzolra, de a szakma lelkes, az előrejelzések elég jók, minden adott az újabb sikertörténethez.

Az okostelefonok piacán egyébként is igen komoly most a verseny: a Nokia és a Microsoft új szerelmespárként erősít, az Apple rutinosan építi saját kultuszát, a Motorola és a Samsung nagyon komoly készülékekkel kívánja elcsavarni a fogyasztók fejét, a Sony Ericcson PSP játéktelefonnal szédít, a HTC pedig továbbra is olyan színvonalat diktál, amit nehéz megugrani. Nem csoda, hogy az LG sem akar lemaradni ebben a kiélezett versenyben, így nekik most marad az innováció, és a versenyképes ár, amivel megint bebizonyíthatják, hogy nem lehet olyan könnyen megfeledkezni róluk. Nem mintha akarnánk.

3D az új sláger
LG

A siker kulcsa pedig a szemüveg nélküli 3D, úgy tűnik, most ez lesz az LG ütőkártyája egy darabig. Az LG G-Slate táblagépnél is a 3D-s képek és videók készítésére alkalmas kettős-kamera volt az egyedi faktor, és az idén tavasszal piacra kerülő LG Optimus 3D nevű okostelefonnál is a térhatású élmény dominál, de itt már a kijelző segítségével is gyönyörködhetünk az új látvány mélységeiben (a szó legszorosabb értelmében). A promóciós videó megmutatja, miről is van szó:

A jópofa prezentáció után pedig következzen néhány fontos, de annál szürkébb technikai paraméter, aki nem ezek alapján választ telefont, nyugodtan ugorhat két bekezdést. A kicsit alaposabb olvasóknak jöhet a jó hír, az LG egy 4,3 colos 3D WVGA kijelzővel szerelte fel a gépet (a méret tehát elég kellemes lesz), és egy 5 MP-es kétlencsés kamera biztosítja majd a 3D-s képek és videók felvételét. Nem csúcsfelbontás, de az ígéretek szerint így is adott az 1080p MPEG-4/H.264 videó rögzítése, ami 3D-ben 720p-re szelídül. Azért ez is nagyon szépen hangzik, de a lelkes ováció csak akkor jár, ha ki is próbáltuk a masinát saját kezűleg.

LG

A másik kritikus pont általában a sebesség, ami sok mai okostelefon esetében (bár főleg szoftveres problémák miatt) nem a legelőnyösebb mutató. Az LG 1GHz-es kétmagos processzort épített a telefonba, nem tudjuk elképzelni, hogy ez ne lenne elég, ehhez pedig Android 2.2 (Froyo) operációs rendszer jár, ami már lényegesen kevesebbet akadozik, mint elődei. A hírek szerint a 2.3-as frissítés is elérhető lesz hamarosan, de az ilyen gyártói és szolgáltatói ígéretekkel tele van a padlásunk, inkább szkeptikusan kezeljük az ilyesmit. A 8GB belső memória viszont kellemesen hangzik, és az 1 500 mAh-s akkumulátor is eleget tesz a kötelező elvárásoknak (azért kíváncsiak leszünk a tényleges üzemidőre, ez sajnos most még nem tudható). És hogy néz ki mindez élőben? A szerencsésebbek már megtapasztalhatták...

Az LG egyébként igyekezett minden tekintetben megragadni az új lehetőségeket, az Optimus 3D-ről egyenesen a YouTube 3D oldalra is feltölthetjük a telefonnal készített felvételeket, a térhatású közösségi fájlmegosztás tehát már nem a távoli jövő. Emellett a készüléken szinte az összes fontosabb fájlformátumot (DivX-et is) lejátszhatjuk, és persze a térhatású játékok is gondoskodnak örömközpontunk folyamatos ingerléséről.

LG

Mindent összevetve tehát nem lehet rosszat mondani az LG új készülékére, tényleg nagy siker lehet. Állítólag az ára sem lesz annyira kétségbeejtő, hogy a vásárlóerő lemondjon a 3D öröméről, de számokról egyelőre még nem esett szó. Izgalmas évünk lesz, az már biztos.
Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.