Tech techline.hu 2011. február. 10. 05:15

Üzleteljen vagy szórakozzon Google térképpel!

A Mapfaire ingyenes szolgáltatásával, abban van segítségünkre, hogy gyorsan és kényelmesen el tudjunk helyezni...

A Mapfaire ingyenes szolgáltatásával, abban van segítségünkre, hogy gyorsan és kényelmesen el tudjunk helyezni általunk fontosnak vélt pontokat a térképen.  Ez lehet például egy olyan összeállítás, amivel meg tudjuk mutatni ismerőseinknek, merre jártunk már a világban, de egy kisebb üzletlánc számára is hasznos lehet, mert pontosan útba tudja igazítani az érdeklődőket.
A térkép készítéséhez nincs szükség semmiféle előkészületre, még regisztrációra sem. Ha a végeredményt meg akarjuk osztani másokkal, akkor majd egy Google account kell.

A pontokat feliratokkal is elláthatjuk

Kiindulásként egy teljes világtérképet kapunk, illetve egy keresőmezőt, amibe annak a pontnak a címét kell beírni, amit fel szeretnénk tüntetni.  Elég közelítőleg pontos címet adni vagy a térkép közepét a kívánt helyre mozgatni. A műveletnél választhatunk, hogy a rajzolt vagy a műholdképet tartalmazó térképet használjuk. Az “Add a point” gombra kattintva tudjuk letenni a jelölő pontot, amihez nevet és leírást is adhatunk. A térképre rakott pontok listája a baloldalon fog megjelenni, ha ezen rákattintunk egy bejegyzésre, akkor azonnal arra a pontra fókuszál a térkép és megjelenik a hozzákapcsolt magyarázó szöveg is.

Kényelmesen be lehet mutatni például egy üzletlánc pontjait

 A “Save changes” gombbal tudjuk elmenteni a térképet. Ekkor meg kell adni egy nevet és hozzá kell rendelni a Google account-ot. A mentett térképet később tovább szerkeszthetjük, megváltoztathatjuk a pontok helyét, leírását, törölhetünk közülük és felvehetünk újakat is. Mivel a térkép önálló webcímet kap, ezért az URL cím elküldésével könnyen meg tudjuk osztani ismerőseinkkel. Két beépített megosztási lehetőség is van: közvetlenül lehet Twitter-en és Facebook-on közzétenni a térképet.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.