2011. február. 01. 09:31 MTI Utolsó frissítés: 2011. február. 01. 09:29 Tech

Internet nélkül is twitterezhetnek az egyiptomiak

A Google speciális szolgáltatást indított, amelynek révén az egyiptomiak internet nélkül is eljuttathatják üzeneteiket a Twitterre.

Az amerikai internetes kereső- és tartalomszolgáltató honlapján hétfőn közölte, hogy a Twitter és a SayNow mérnökeivel közösen egész hétvégén dolgoztak a megoldáson.

Három nemzetközi telefonvonalat (+16504194196, +390662207294, +97316199855) létesítettek, amelyeken hangüzenetet lehet hagyni, s ezeket automatikusan átküldik a Twitter honlapjára. Az érdeklődők ugyanezeket a számokat felhívva meghallgathatják az üzeneteket, vagy bárhol a világban elolvashatják a twitter.com/speak2tweet című oldalon.

"Mint sokan mások, faltuk a híreket Egyiptomról, és azon gondolkoztunk, miként tudnánk segíteni az ott-tartózkodó embereknek. Reméljük, hogy ez valamilyen módon segít az egyiptomiaknak állandó kapcsolatban maradni ezekben a nehéz pillanatokban" - áll a Google közleményében.

Az egyiptomi hatóságok lehetetlenné tették a hozzáférést az internethez, és zavarják a mobiltelefon-szolgáltatást napok óta. Az utolsó internetszolgáltató működését hétfőn bénították meg. A Noor-csoport hétfőn kora este kezdett el eltűnni a világhálóról - közölte az internet figyelésére szakosodott amerikai Renesys. Az internet volt a kormányellenes tüntetők mozgósításának egyik fő eszköze, és a négy legnagyobb szolgáltató már múlt hét csütörtök óta nem működik.

Hoszni Mubarak egyiptomi elnök kormányváltással és hangzatos reformígéretekkel próbálja megőrizni megrendült hatalmát, a lemondását követelő tüntetők viszont hétfőtől általános sztrájkot hirdettek, keddre pedig egymilliós tiltakozó menetet szerveznek.

Az Egyiptommal kapcsolatos híreket kövesse itt!

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.