Tech techline.hu 2011. január. 10. 05:30

Egy különleges fájlmegosztó program

Képeket és videókat feltölteni, fájlokat megosztani olykor macerás dolog, különösen, ha mondjuk egy fotót vagy videót...

Képeket és videókat feltölteni, fájlokat megosztani olykor macerás dolog, különösen, ha mondjuk egy fotót vagy videót nem csak egy megosztóra töltenénk fel, hanem többre is.
Ilyenkor jöhetnek jól a különféle alkalmazások, amelyekkel egy lépésben akár több szervert is elérünk. Fotóink gyors megosztásához több oldalra például remek online megoldás lehet a Dropico, amelyről itt írtunk részletesen.
Azonban akadnak erre a célra programok is. Windowsra ilyen mondjuk a Rightload, amelyről szintén írtunk már részletes bemutatót, Macre pedig a Courier, amely jelen cikkünk tárgya.
És bizony azt kell mondanunk, hogy a Courier a maga módján visz mindent!

A bélyegek felragasztásával választhatunk célszervert

A program - amely sajnos jelenleg csak OS X-re érhető el - látványos és egyben ízléses felületén borítékokba csoportosíthatjuk a feltöltendő képeket, videókat, fájlokat, majd felbélyegezhetjük azokat, annak megfelelően, hogy mi az úti cél. Igaz, kissé szokatlan megközelítés ez egy szoftver esetében, de amellett, hogy látványos, nagyon kényelmes is, ugyanis az így felbélyegzett borítékokat utána egy gombnyomással „útnak indíthatjuk”, vagyis a program szépen elküldi a fájlokat a rendeltetési helyükre. A Courier több szervert is ismer, így a Facebookra, Flickrre, MobileMe-re, Vimeóra, Youtube-ra, illetve Amazon S3 és FTP szerverekre tudunk vele alapból fájlokat küldeni. Ez a lista egyébként bővíthető a program fejlesztőinek oldaláról letölthető plug-inekkel, így például TwitPicre és egyéb szerverekre is felölthetünk anyagokat.

A borítékok tartalma később még szerkeszthető

Az eljárás egyszerű: létrehozunk egy új borítékot, amelyre a fogd és vidd módszerrel „ráragasztjuk” a bélyegeket. Minden bélyeg esetén felugrik egy kis ablak, amelyben az adott szerverre vonatkozó opciókat láthatjuk, vagyis a Flickr esetén például azt, hogy melyik albumba kerüljenek majd a képek. Első alkalommal persze meg kell adnunk az adott szerverekre vonatkozó belépési adatainkat is. Választhatunk még boríték grafikát is, aminek elsőre nincs sok értelme, de ha több borítékot is létrehozunk, akkor így könnyebben tudjuk megkülönböztetni azokat.
Ha felbélyegeztük a borítékot, nincs más hátra, mint beledobálni a fotókat, videókat vagy egyéb fájlokat a célszervertől függően és a Deliver gombra kattintva elküldeni a fájlokat a szerverekre. A küldés folyamatát látványos térképen illusztrálja a program.

Kiegésztőket is letölhetünk hozzá

Elküldés előtt egyébként szerkeszthető a borítékok tartalma, így például képek esetében megadhatjuk a TAG információkat, címet, leírást stb., vagy akár törölhetünk is a gyűjteményből.

A Courier amellett, hogy látványos és egyedi, kifejezetten jól használható is. A programot jelenleg 4 eurós áron lehet letölteni a Mac App Store-ból.

Hirdetés
Világ Németh András 2024. november. 30. 12:30

Így halnak meg Oroszországban a semmiért az észak-koreai katonák

Amerikai illetékesek is megerősítették, hogy észak-koreaiak is voltak azok között a katonák között, akik a napokban az oroszországi Kurszk térségében életüket vesztették egy brit manőverező robotgépekkel végrehajtott ukrán támadásban. Közben az is kiderült, hogy a Putyin segítségére vezényelt távol-keleti katonák zsoldja leginkább Kim Dzsong Un diktátort és környezetét gazdagítja.