2011. január. 07. 14:15 techline.hu Utolsó frissítés: 2011. január. 07. 14:16 Tech

3D kijelző mobiltelefonokhoz, szemüveg nélkül

“Az LG óriási növekedési potenciált lát a 3D mobiltelefon kijelzők piacán” – nyilatkozta Dr.

“Az LG óriási növekedési potenciált lát a 3D mobiltelefon kijelzők piacán” – nyilatkozta Dr. Jong-Seok Park, az LG mobilkommuniációs részlegének elnök-vezérigazgatója. „Az LG a megjelenítési, szórakoztatóelektronikai és mobilkommunikációs iparágban szerzett szakértelmét felhasználva izgatottan várja ezen új technológia debütálását, amivel a felhasználók 3D filmeket nézhetnek, vagy 3D játékokat játszhatnak mobiltelefonjukon.”

A 480x800 képpont felbontású, WVGA 4,3 colos 3D kijelző optimális méretet biztosít a 3D filmek és tartalmak mobiltelefonon történő megjelenítéséhez. A felhasználók a kivételesen világos és villódzásmentes képeket nyújtó 3D kijelző által kínált vizuális élménybe merülve élvezhetik kedvenc 3D filmjeiket és játékaikat, miközben a szemüket sem terhelik.

A szemüveg nélkül is nézhető 3D kijelző parallaxis korlát technológiát használ, amely az LCD panel előlapjához rögzített fényblokkoló réseket biztosít. A rések – vagy más néven korlátok – biztosítják, hogy a néző bal és jobb szeme különböző képet lásson, ezzel megteremtve a mélység és a 3D térhatás érzését.

Az LG az LG Display vállalattal szoros együttműködésben jelentősen csökkentette az ún. szellemkép jelenséget. Az új kijelző egyenesebb és függőlegesebb korlátokkal rendelkezik, amelyek rendkívül precízen illeszkednek az LCD panelhez. Ez a technológiai fejlesztés nem csupán egyenletesebb, világosabb és villódzásmentes képeket jelent, de egyben szélesebb látószöget is kínál az előző parallax kijelzőkhöz képest.

Az LG a CES-en debütáló 3D kijelzőivel kívánja átültetni a fogyasztók mindennapjaiba az igazi 3D technológiát.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.