A Qwiki még csak alfa változatban üzemel, de már első helyezést ért el a TechCrunch-on.
A Qwiki még csak alfa változatban üzemel, de már első helyezést ért el a TechCrunch-on. A hagyományos keresőkkel szemben a Qwiki nem egy találati listát jelenít meg, amit azután nekünk kell végigböngészni és kiemelni belőle a lényeges részeket. A válogatást saját maga végzi el és az eredmény egy multimédia bemutató lesz. Ebben a keresett kifejezéshez tartozó képek, videók szerepelnek, miközben a szöveges információk a képernyő alján jelennek meg. A rendszer angol nyelven működik, így azon sem kell meglepődni, hogy ezt a szöveget egy géphang érthetően fel is olvassa.
A szolgáltatás segítségével egy tanítási órára pillanatok alatt össze lehet állítani olyan látványos bemutatót, ami biztos, hogy megragad a tanulók emlékezetében. Ráadásul ha itthon használjuk, akkor az angol nyelvtanulást is segíthetjük vele.
A keresések alapján elkészült multimédia előadásokat később majd megoszthatjuk másokkal is, például körbeküldhetjük hallgatóinknak. Persze a Qwikivel nemcsak a tanárok élete lesz könnyebb, mert egy házi dolgozat vagy egy kiselőadás elkészítéséhez is nagy segítséget jelenthet.
A korai fejlesztési állapotban lévő rendszeren keresztül még nem lehet az internet teljes tartalmát elérni, de már így is érdekes kereséseket végezhetünk. Mivel a szolgáltatást még csak meghívóval lehet elérni, készítettünk három rövid videót, ami bemutatja, mit is lehet majd várni a Qwiki-től.
Elsőként nézzük, mit mutathatunk egy földrajzórán, ha a Niagara vízesés a téma:
Ezután arra voltunk kíváncsiak, mi a helyzet, ha hazai témák után érdeklődünk. A jelenlegi miniszterelnökről a következő összeállítást készítette a Qwiki:
Végezetül pedig a budapesti metróhálózatról kérdeztük a rendszert:
Aki saját maga is szeretné kipróbálni a Qwikit, ezen az oldalon kérhet meghívót.