2010. november. 19. 06:15 techline.hu Utolsó frissítés: 2010. november. 18. 18:17 Tech

Kína elrabolta az internetforgalom 15%-át – de miért?

Hogyan történhetett ez meg, és főleg miért?

 Hogyan történhetett ez meg, és főleg miért? A hosszú nevű „US-China Economic and Security Review Commission” (röviden USCC) azóta is vizsgálta a jelenséget, míg végül tegnap kiadták az USA kongresszusa számára a teljes jelentést.

Az egész anyag több mint háromszáz oldal (eredeti PDF megtekinthető itt) a jelentés lényege röviden ez:

2010. április 8-án mintegy 18 percig a teljes internetforgalom 15 százaléka kínai szervereken és routereken ment keresztül, köztük az USA katonai („mil” végződés) és kormányzati („gov”) szervereinek forgalma is. A jelentésben megemlítik, hogy az érintett szerverek között voltak az amerikai szenátus szerverei, a légierő, tengerészet, a Védelmi Minisztérium és a NASA gépei is, valamint olyan hangzatos intézmények gépei, mint például a „National Oceanic and Atmospheric Administration”.

Nagy testvér 15 percre bepillantott a kulisszák mögé?

A forgalom „eltérítése” céges szerverekre is vonatkozott, a jelentés itt a Dell, Yahoo!, Microsoft és IBM cégeket nevezi meg. Az USCC szerint a jelenséget egy úgynevezett nagyszabású IP hijacking váltotta ki, azonban megoszlanak a vélemények arról, hogy ez szándékos lehetett-e, vagy csak valamilyen technikai malőr következménye volt.

Az egész úgy kezdődött, hogy egy téves routing információ kezdett terjedni az IDC China Telecommunications hálózatán, ezt a hibás útvonal-infót aztán „felkapta” az óriási China Telecom hálózat is. Később a világ számos routere elkezdte használni a téves útvonal-információt, és a jelenség odáig gyűrűzött, hogy végül a teljes netforgalom jelentős hányada Kína routerein és szerverein ment keresztül.

Hirdetés
Élet+Stílus hvg.hu 2024. november. 30. 10:00

„Elájult, és akkor jött rá, hogy valami nem stimmel” – Kösz, jól: kiégés és stressz a magyar munkahelyeken

<strong>Milyen személyiségjegyek jellemzik a munkamániásokat, és mi lehet az oka, hogy Magyarországon a civil szférában dolgozik a legtöbb munkafüggő</strong>? Mennyire az egyén, és mennyire a munkáltató felelőssége, ha a munkamánia eluralkodik, és függőséggé, kiégéssé válik? <strong>Mi a közös Karácsony Gergelyben és Donald Trumpban?</strong> A Kösz, jól vendége volt Kun Bernadette pszichológus és Merész István, az Allianz-Trade vezetője.