Pár évvel ezelőtt már megírtuk a szerintünk tíz legnehezebb ellenőrzőkódot (legalábbis amelyekkel addig...
Pár évvel ezelőtt már megírtuk a szerintünk tíz legnehezebb ellenőrzőkódot (legalábbis amelyekkel addig találkoztunk), az internet azonban szerencsére fejlődik, így azóta még elképesztőbb kódokba botlottunk. A CAPTCHA háború folytatódik - lássuk milyen érdekes esetekkel találkoztunk mostanában.
Első kedvencünk a „humping granddchildren” – aki vizuális típus az rosszul jár, jobb, ha nem képzeljük el a nagypapát, ahogy „megmássza” az unokáját.. brrr…
Ha már a malackodásnál tartunk: a CAPTCHA szkriptek sajnos nem rendelkeznek intelligenciával, és értelmezni sem tudják a véletlenszerűen kiadott szótársításokat – ezt el is nézzük nekik. De a „Rectal Favoring” párosítás azért egy kicsit már túlzás, még ha előnyben is részesítjük a hátsó bejáratot, akkor is zavaró egy ellenőrzőkódban viszontlátni ezt…
Ez a változat szerintünk egy kicsit túl biztonságosra sikeredett. Az egyszeri netező egy ilyen kódot meglátva csak annyit képes kinyögni, hogy „… mi van?”
Firebombed Airplane – ha nem lenne ennyi terrorizmus a világon, akkor még vicces is lehetne… de nem az.
A Facebook kódellenőrzői is tudnak érdekes szópárokat generálni: itt például az „erőszakolj meg” szavakat kell beütnünk a khmm… továbbjutáshoz.
Amikor a CAPTCHA is rájön, hogy csődöt mondott: fail. Különösebb magyarázatot nem is igényel, ha esetleg nem tudnánk mi az a „fail” akkor klikk ide.
Stay Divorced – azaz „maradj elvált”. A házasságot ellenzőknek egészen testhez álló ellenőrzőkód.
Ez a versenyző egyik kedvencünk: „dryfart”. Hogy egészen pontosan milyen a „száraz fing” azt nem tudjuk biztosan, (mondjuk ha nedves, akkor már másképpen hívják, ez igaz) - de egy ilyen CAPTCHA biztos, hogy felejthetetlen.
A „Blame Canada” poént főleg azok értik, akik South Park-rajongók, esetleg hallották valahol az azonos című dalt. Ne hibáztassuk azonban Kanadát – ők nem tehetnek semmiről.
De hagyjuk a mókás szóösszetételeket, lássunk néhány igazán nehéz, mondhatni nevetséges verziót. Hogy ültetném a gép elé azt, aki kitalálta, és egész nap fejtetném meg vele a saját „rejtvényeit”...
Ezt a verziót egész egyszerűen nem is értjük. Mi akar ez lenni? Kellene itt lenni valahol betűknek? Néztük fentről, lentről, sötétben, világosban, hunyorítva és fél szemmel. Aztán rájöttünk: ez a CAPTCHA ufóknak szól, az emberi faj nem látja a mögöttes tartalmat.
Következő versenyzőnk egy… egy… origami CAPTHCA talán? Ha valakinek van türelme és idegrendszere megfejteni, az küldje el nekünk – nyeremény ugyan nincs, de kíváncsiak vagyunk.
Végül jöjjön a legidegesítőbb, legundorítóbb verziók egyike: amikor kisállatokat rejtenek el a betűkön.
A mi dolgunk nem más, mint azon betűk begépelése, amelyeken a megadott állatka látható. Mindezt egy kétéves kisiskolás rajztudásának megfelelő ábrákkal (ezúton is elnézést kérünk a kisiskolásoktól), hogy még véletlenül se tudjuk megkülönböztetni a nyuszit a cicától.