2010. november. 16. 05:05 techline.hu Utolsó frissítés: 2010. november. 15. 18:07 Tech

Instapapír – webezz most, olvassd el később

Mindannyian ismerjük a „hol is láttam?

 Mindannyian ismerjük a „hol is láttam?” jelenséget… Netezünk a munkahelyen (vagy iskolában), és találunk egy érdekes cikket. Az időnk azonban véges (magyarul sosincs elég), így legfeljebb átfutjuk az oldalt, esetleg elküldjük otthoni gépünkre a linket (bookmarkolni munkahelyi gépen felesleges, hiszen másnap megint nem lesz időnk elolvasni).

Hazaérvén homályosan még rémlik, hogy láttunk egy-két érdekes cikket vagy galériát délelőtt, ám ilyenkor életbe lép a „hol is láttam?” effektus, mi pedig harmincpercnyi webes keresgélés után feladjuk, mert annyit nem ér…

 

Persze mint mindenre, erre is van megoldás: fanatikus netfogyasztóknak gépek között szinkronizálható könyvjelzők, dropbox, és még ki tudja mik állnak rendelkezésre az eszköztárban. De mit tegyen az egyszeri netező?

Nos, az egyik, és szerintünk legjobb és legkényelmesebb megoldás az InstaPaper. A szolgáltatás ingyenes, csak egyszer kell regisztrálnunk, és máris használatba vehetjük. Az eljárás lényege, hogy kapunk egy „read later” (olvasd el később) gombot – ezt a gombocskát ráhúzzuk a böngésző eszköztárára, könyvjelzőibe vagy bárhová, ahol kényelmes.

Készen is vagyunk: ha meglátunk webezés közben valami érdekeset, de nincs időnk átnézni, csak kattintunk a gombon, és az „instapapír” máris elmentette személyes tárolónkra – online módon természetesen, így bárhonnan is jelentkezünk be legközelebb, összegyűjtött érdekességeink várni fognak minket.

A dolog ettől még nem túl izgi – tulajdonképpen csak egy online „cikkgyűjtő”. Ami igazán használhatóvá teszi az Instapapert, az a rengeteg extra funkció. Először is kapunk egy ingyenes, speciális és spam-mentes, véletlenszerűen generált e-mailcímet. Valami ilyesmit, hogy: readlater.eabhphvtag@instapaper.com. Bármi, amit erre a címre küldünk vagy küldetünk magunknak (pl. hírlevelek, stb.) automatikusan bekerülnek online cikkgyűjtőnkbe.

Az „olvassd el később” funkció integrálható Google Readerbe, van iPhone verzió, sőt több mint százharminc iPhone és iPad alkalmazást támogat az Instapaper, köztük a TwitBirdöt, Flipboardot, Dailymotiont és így tovább. Ha van egy Kindle olvasónk, a szolgáltatás vele is működik. Elmentett olvasnivalónkból egy kattintással készíthetünk csak szöveges verziót, vagy nyomtatható változatot.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.