Hihetetlen, de igaz: az Input Dynamic nevű cég legújabb szabadalma, a TouchDevice, bármilyen mobiltelefont vagy egyéb...
Hihetetlen, de igaz: az Input Dynamic nevű cég legújabb szabadalma, a TouchDevice, bármilyen mobiltelefont vagy egyéb apró készüléket érintőképernyőssé varázsol, még akkor is, ha az eredeti telefon olyan régi, hogy a touchscreent még fel sem találták, amikor a szóban forgó kütyü legördült a gyártósorról.
De hogyan lehet ez? Nos, a megvalósítás elég érdekes: a szimuláció (hiszen szimulálásról van szó) hangok alapján működik. Ha ugyanis megérintjük, megnyomjuk vagy „kapirgáljuk” telefonunk képernyőjét vagy borítását, akkor hangokat is generálunk. Igaz halk hanghatások ezek, de a technika számára semmi sem lehetetlen.
Ezeket a hanghatásokat a telefon beépített mikrofonja (ezen keresztül beszélünk, ergó ilyen minden telefonban van) érzékeli. A TouchDevice dolga már csak annyi, hogy a hangok alapján „kitalálja”, egészen pontosan mit is akar a felhasználó, hova bököd az ujjával, és miért kaparássza a mobil előlapját. S hogy mi alapján találja ki? Előre eltárolt zajmintákkal hasonlítja össze az észlelt hangokat, így határozva meg a hangforrás pozícióját.
A legironikusabb az egészben, hogy a technológia iránt a legnagyobb érdeklődést az érintőképernyővel már eleve rendelkező telefonok gyártói mutatják. Hogy miért? Nos, azért, hogy az okostelefonok „érzékelő” felületét a képernyőn túlra is kiterjesszék. Lehet, hogy hamarosan nem érintőképernyős, hanem csak egész egyszerűen „érintős” telefonok lesznek?