Tech techline.hu 2010. szeptember. 15. 05:15

Weboldalak automatikus nagyítása a böngészőben

A weboldalak többsége nem használja ki a nagy képernyők nyújtotta előnyöket, hiszen sokat még most is 800x600-as vagy...

A weboldalak többsége nem használja ki a nagy képernyők nyújtotta előnyöket, hiszen sokat még most is 800x600-as vagy 1024x768-as felbontásra optimalizálnak, hogy lehetőleg ne kelljen oldalirányba is görgetnie annak, aki ilyen felbontású monitor előtt ücsörög.

Azonban a mai monitorok többsége ennél jóval nagyobb felbontásra képes, így ha mondjuk teljes képernyőre nyitjuk a böngészőnket, az így optimalizált oldalak két szélén egy-egy csíkot látunk (mintát, színt, az ugyebár az adott oldaltól függ). Pedig ha az oldal ilyenkor felvenné a megfelelő szélességet, olvashatóbbá válnának a szövegek is, amelyek - pont a nagy felbontás miatt - általában „aprók”.
Bár a modern böngészőkben már viszonylag egyszerűen - például egérrel, vagy billentyűkombinációval - is nagyíthatók az oldalak (a szöveg és a kép együtt méreteződik át), ennél mégiscsak kényelmesebb lehet, ha a weblapok mérete automatikusan igazodik a böngészőablak méretéhez.

Nos, a Chrome-ban ez nagyon könnyen megoldható, mindössze a Zoomy nevű kis plug-int kell telepítenünk, engedélyeznünk, és ettől kezdve a böngészőben automatikusan nagyítódnak az oldalak, képestül, szövegestül, ha megnöveljük az ablak méretét.
Aki még ennél is olvashatóbbá szeretné tenni Chrome-ban a weboldalak, blogok, portálok cikkeit, annak javasoljuk még az iReader nevű beépülő modult is (ez Firefoxhoz és Chrome-hoz is használható), amely a Safari Reader funkciójához hasonlóan egy kattintásra olvashatóbb változatot kreál az online anyagokból.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.