Tech techline.hu 2010. január. 08. 06:06

Tényleg szupertelefon a Nexus One?

Mountain View, 2010. január 6.

Mountain View, 2010. január 6. A Google végre bemutatta rég várt okostelefonját, amelyet nemes egyszerűséggel szupertelefonként is emleget. A bejelentés tényéről, illetve a telefon nyilvánosságra került jellemzőiről mi is beszámoltunk itt. Bár egyelőre még csak keveseknek adatott meg, hogy „élőben” is kipróbálják az újdonságot, a vélemények máris megoszlanak.

„A Google újabb iPhone-másolatot mutatott be – ásítás”. Jelen idézet eredetije például a Wired magazinban jelent meg. Az „ásítós” véleményt rövidesen több blog is átvette, és az „Another iPhone clone... yawn” kezdetű beszólás máris jó úton jár, hogy internetes szállóige legyen belőle. De valóban ennyire unalmas lenne a Nexus?

Nos, a Google pármillió dollárt elköltött, hogy létrehozza ismét az iPhone-t – két évvel az eredeti után. A fórumokon és a blogok többségén ez a vélemény a mérvadó. Hogy mennyire lesz valójában pozitív (vagy negatív) az eszköz fogadtatása, azt a piac fogja eldönteni pár héten belül, tény azonban, hogy a Nexus, bár a Google név hangzatos, nem igazán kínál forradalmi újdonságokat.

Az összes funkció kipróblható a Google oldalán...

 A Google weboldalán interaktív kirándulást is tehetünk az új telefon funkcióit illetően. A készülék mérete 119mm/50mm, súlya pedig 130gramm, akkumulátorral együtt. A Nexus tehát kicsi, és könnyű.  A 3.7 Inch WVGA érintőképernyő 800x480-as felbontásra képes, és természetesen ugyanúgy “elfordítható” a képe, mint az iPhone kijelzőjének.

Öt megapixeles kamera áll rendelkezésünkre a fotók- és videók készítéséhez (a videók formátuma 720-480px/20 frame), a beépített memória 512MB, ami egy multimédiás telefon esetében jónak nevezhető. 

A beszédfelismerő egy remek új funkció, sőt a kamera is sokkal jobb, mintha egy iPhone lenne a kezünkben – az előnyöknek azonban sajnos itt vége is van. Az Android online boltjának kínálata (alkalmazások és játékok) szinte elenyésző az Apple Store-é mellett (kb. ötödannyi a tartalom), ráadásul semmilyen átjárás nincs a világ legnagyobb zeneboltja/szoftvere (iTunes)  és a Nexus között. Apple ide vagy oda, az iTunes-t és annak kínálatát megkerülni valószínűleg nem érdemes, főleg ha tekintetbe vesszük, hogy a mobilok napjainkban már teljesen kiváltották az MP3-lejátszókat.

 A Nexus ára pillanatnyilag 530 dollár (kicsit olcsóbb, ha nem független, hanem a T-mobilos konstrukciókon keresztül jutunk hozzá), európai forgalmazásra (állítólag) a Vodafone lesz majd jogosult, valamikor tavasszal. Mindenesetre ahogy hozzájutunk egy tesztkészülékhez, azonnal megosztjuk „személyes” tapasztalatainkat is olvasóinkkal.

Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.