Válaszolj már a főnöködnek! – forradalmi újítások jöhetnek az okostelefonokba
A Wired szerint forradalom előtt áll az okostelefonos piac.
A Wired szerint forradalom előtt áll az okostelefonos piac.
A sztori mi más is lehetne, mint az mRNS-alapú vakcina, Karikó egyik legfontosabb munkája.
Egyáltalán nem biztos, hogy azoknak lesz igazuk, akik szerint a mai fiatal generációk tagjai tömegesen hagynának fel a saját autók vásárlásával – állítják amerikai szakértők, akik szerint leginkább a gazdasági válság miatt csökkent az USA-ban az újautó-vásárlás. Szerintük amikor már egy családban a második gyerek is elkezdi az iskolát, aki tud, autót vesz.
Mind az Apple, mind a Google a kiterjesztett valóság felhasználó-közelivé tételében látja a (közel)jövőt. Az alábbi videók azt mutatják, milyen alkalmazások várhatóak hamarosan okostelefonjainkon.
Egy sor eddigi, drónnal kapcsolatos komplikációt megold Lily, melyhez nem kell már bonyolult távirányító, és attól sem kell tartani, hogy ha elejtik, összetörik. Egyszerűen el kell dobni, aztán hagyni, hadd filmezzen.
Bár a nyomtatott újságok nem tudnak versenyezni a digitális technológia kínálta interaktivitással, a Wired magazin januári számának Motorola hirdetését sok weboldal megirigyelhetné.
A NASA kelti itt nekünk a pánikot, hogy vékonyodik a zöld sziget jégpáncélja. Mindent elönt a víz, már a Greenpeace is porszívócsövön veszi a levegőt. A WIRED azonban azt mondja, ne tessék hisztizni.
Az ember, akit a hátlapok fellengzős nyelvén többek közt korunk egyik atyjának neveznek, megjelentette 30 év alatt összegyűlt melléktermékeit, vagy ahogy angolosan mondanánk, nemfiktív munkásságát.
Az elhízottak aránya 1980 óta megduplázódott, komoly kihívások elé állítva néhány ország egészségügyi rendszerét. Az ijesztő tendencia mellett pedig nem lehet szó nélkül elmenni. Nem tette ezt a Wired magazin sem, amely életre szóló programot ajánl a probléma megoldására.
A városi felfedezők számára igazi kincsesbányát jelentenek a nagyvárosok alatt húzódó elhagyatott metróvonalak és csatornarendszerek. A lezárt és elfelejtett helyek felfedezőit mutatja be a Wired blogja.
Kevesen tudják, hogy a Vissza a jövőbe című filmben Marty McFly szerepét az első jelenetekben még nem Michael J. Fox játszotta. Vagy hogy van olyan sorozat, melynek 777 epizódjából csupán 460 maradt fent, és 209 elveszett részt a rajongók gyűjtöttek össze. Néhány nehezen beszerezhető, elveszett vagy csak pár példányban létező popkulturális alkotás nyomába eredtünk a Wired magazin gyűjtése nyomán. Itthon is jó lenne megtalálni a Nirvana pesti koncertjének, a sokat idézett lottósorsolásnak a felvételeit, továbbá néhány eltűnt némafilmet és narrátoros félrefordítást.
A technológia fejlődésével egyre nagyobb lehet a kísértés, hogy olyan dolgokat próbáljanak ki a tudósok, amelyeket eddig soha. A szigorú szabályok, etikai bizottságok azonban megkötik a kutatók kezét, így legalább az emberi faj biztonságban van. A Wired azonban legutóbbi számában eljátszott azzal a gondolattal, hová fejlődhetne a tudomány, ha nem ismernénk az akadályokat.