A sarkkörön, a globális felmelegedés epicentrumában zajló tudományos munkát dokumentálja<strong> </strong>Esther Horvath A sarkvidéki éjszaka csillagai című kiállítása a Capa Központban.
Érdekes újdonság jelent meg az ősszel érkező iOS 18.1 legfrissebb bétájában: a mesterséges intelligenciával pofonegyszerűen lehet eltávolítani a „zavaró elemeket” egy fotó hátteréből.
Hasznos újdonság érkezik az iOS 18 fedélzetén: egy külön album lesz majd a sérült, vagy elveszett fotóknak és videóknak, melyek további sorsáról a felhasználó dönthet majd.
A 26 éves Szajki Bálint, a 24.hu fotóriportere kapta idén a Hemző-díjat. A zsűri szerint Szajki érzékeny és fontos társadalmi témákat mutat be a fotóival. Az öregkori élet nehézségeit és szépségeit, az állatokhoz való szelíd és empatikus viszonyulást éppúgy, mint egy szükség teremtette életközösség titkait. A fotós képein ezúttal az ikonikus izlandi táj; a Csepel és Szigetszentmiklós határán fekvő Kavicsos-tó (vagyis „a magyar Maldív”) környezete; egy elhagyott zsidó temetőben hajlékra lelő emberek sorsa és a szeretett társ napi 24 órában történő ápolásának pillanatai jelennek meg.
Nincs több visszatérő kép: befutott az iOS operációs rendszerhez kiadott hibajavítás, ezután már nem üti fel a fejét a kellemetlen pillanatokat okozó és adatvédelmi aggályokat keltő iPhone-hiba.
Az androidos készülékeken tárolt fotókra és üzenetekre utazik egy XLoader nevű kártevő, melyre a McAfee biztonsági kutatói figyeltek fel. Évek óta fertőzheti a telefonokat.
Az Instagram konkurensét hozhatja el egy, a TikTokot fejlesztő ByteDance által készített teljesen új app, amit a fotók megosztására hegyezhetnek ki a fejlesztők. A videós alkalmazásban kódjában már több utalást is találtak rá.
Amiatt, hogy egyre több a közösségi médiában is az mesterséges intelligenciával generált kép és videó, a Meta bevezet több olyan funkciót, amely segít a felhasználóknak abban, hogy azonosíthassák ezeket. Magyarul: tudják, hogy mikor nem valódi, amit látnak.