Tech techline.hu 2009. november. 03. 06:03

Végre letölthető a leghasznosabb Firefox kiegészítő!

Az addon neve „Close Last Tab”, és a Mozilla fórumait böngészve hamar nyilvánvalóvá válik, hogy rengeteg felhasználó...

 Az addon neve „Close Last Tab”, és a Mozilla fórumait böngészve hamar nyilvánvalóvá válik, hogy rengeteg felhasználó igényelte az új tűzróka megjelenése óta. Hogy az egyik felhasználó klasszikusát idézzük: „Like SO many others here, I am scratching my head wondering "WHY oh WHY in the WORLD did some hairy programmer decide to take the "X" away from the last tab?” 
Magyarul kb. "Mint mindannyian, én is vakarom a fejem miközben azon tűnődöm: miért, - az ég szerelmére, miért határozott úgy valamelyik szőrös fejlesztő, hogy kiveszi az X-et az utolsó tab-ról?"

Amint a nevéből is kiderül, a kiegészítő nem tud mást, mint hogy visszahelyezi a régebbi Firefox verziókban már megszokott (és megszeretett) funkciót, nevezetesen az utolsó megnyitott ablak bezárását. 

Hogy ez a funkció (nem is funkció, tulajdonképpen csak egy apró „close window” kereszt) miért került ki a legújabb Firefoxból, arról már részletesen elmélkedtünk itt (sőt némi tuningolással vissza is varázsoltuk). Most azonban végre már nem kell konfig fájlokban turkálnunk, csak telepítjük a kiegészítőt, és bármikor bezárhatjuk az utolsó vagy egyetlen böngésző ablakot is.

Sokan kételkednek a funkció hasznosságában – tény, hogy minden felhasználónak más és más kényelmes, az utolsó megnyitott ablak bezárása azonban egy „üres” böngészőt eredményez, amit sokan preferálnak a netezés közötti szünetekben. Arról nem is beszélve, hogy ha az utolsó meglátogatott oldal olyasmi volt, amit nem szívesen reklámoznánk, de a böngészőt magára szeretnénk hagyni pár percre, akkor ez a legegyszerűbb megoldás. A kiegészítő letölthető innen.

Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.